İstiklal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

İstiklal Mahallesi sonuçlarında CHP %58,4 ile birinci, AK Parti %23,9 ile ikinci; fark 34,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 23,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,1 (+3,5 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 22 sandık, 7.203 kayıtlı seçmen. Katılım %78,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstiklal Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İstiklal Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİstiklal MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.159%58,4%46,5%47,7%34,5+23,9
AK Parti1.294%23,9%31,2%30,5%32,4−8,5
İYİ Parti437%8,1%11,1%7,0%4,6+3,5
Zafer Partisi195%3,6%3,0%2,2%2,4+1,2
Yeniden Refah89%1,6%3,1%3,7%7,0−5,3
Büyük Birlik54%1,0%1,1%2,1%1,3−0,3
BTP21%0,4%0,4%0,3%0,4+0,0
TİP19%0,4%0,3%0,2%0,6−0,3
Memleket16%0,3%0,6%0,4%0,3+0,0
Saadet16%0,3%0,5%0,3%1,3−1,0
DEM Parti15%0,3%0,9%1,2%5,8−5,5
DEVA Partisi15%0,3%0,4%0,4%0,5−0,2
Vatan Partisi14%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
EMEP13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,2
DP10%0,2%0,2%0,4%0,3−0,2
Millet9%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Abp8%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
TKP6%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
SOL Parti5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HÜDA PAR3%0,1%0,1%0,1%0,7−0,6
TKH3%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
İstiklal Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.2035.686%78,95.405281

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler