Kuşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Kuşpınar Mahallesi sonuçlarında CHP %61,4 ile birinci, AK Parti %20,9 ile ikinci; fark 40,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 26,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,9 (+4,3 puan). CHP oy oranında Pamukkale ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 22 sandık, 7.498 kayıtlı seçmen. Katılım %78,1 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kuşpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kuşpınar Mahallesi, Pamukkale, Denizli, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKuşpınar MahallesiPamukkaleDenizliTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.479%61,4%46,5%47,7%34,5+26,9
AK Parti1.186%20,9%31,2%30,5%32,4−11,5
İYİ Parti504%8,9%11,1%7,0%4,6+4,3
Zafer Partisi189%3,3%3,0%2,2%2,4+0,9
Yeniden Refah87%1,5%3,1%3,7%7,0−5,4
Büyük Birlik52%0,9%1,1%2,1%1,3−0,4
Memleket33%0,6%0,6%0,4%0,3+0,3
TİP32%0,6%0,3%0,2%0,6−0,0
BTP19%0,3%0,4%0,3%0,4−0,0
DEVA Partisi17%0,3%0,4%0,4%0,5−0,2
DEM Parti16%0,3%0,9%1,2%5,8−5,5
DP12%0,2%0,2%0,4%0,3−0,1
Saadet11%0,2%0,5%0,3%1,3−1,1
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,1%0,7−0,6
EMEP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,2−0,2
SOL Parti4%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Abp1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Kuşpınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.4985.859%78,15.669190

Pamukkale ilçesindeki diğer mahalle ve köyler