Sarıcakaya 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıcakaya sonuçlarında AK Parti %47,6 ile birinci, CHP %39,3 ile ikinci; fark 8,3 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 11,1 puan üstünde. 14 mahalle ve köy arasından 11'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beyyayla Mahallesi (%70,8); CHP en güçlü Beyköy Mahallesi (%57,4). Katılım %91,7 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıcakaya 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıcakaya, Eskişehir, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıcakaya | Eskişehir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.614 | %47,6 | %37,9 | %36,4 | +11,1 |
| CHP | 1.332 | %39,3 | %51,1 | %42,0 | −2,7 |
| Yeniden Refah | 275 | %8,1 | %1,9 | %6,1 | +2,0 |
| İYİ Parti | 78 | %2,3 | %3,6 | %3,4 | −1,1 |
| Saadet | 21 | %0,6 | %0,5 | %1,0 | −0,4 |
| DSP | 16 | %0,5 | %0,4 | %0,1 | +0,4 |
| Zafer Partisi | 15 | %0,4 | %2,5 | %1,9 | −1,5 |
| DEM Parti | 11 | %0,3 | %0,9 | %5,1 | −4,8 |
| Memleket | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| YTP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| EMEP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Sarıcakaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 3.930 | 3.602 | %91,7 | 3.393 | 209 |
Sarıcakaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Beyköy Mahallesi | CHP | %30,7 | %57,4 | %94,8 | 309 |
| Beyyayla Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %19,5 | %96,2 | 132 |
| Bilal Habeşi Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %42,1 | %93,3 | 359 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %30,0 | %92,1 | 253 |
| Dağküplü Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %16,9 | %88,4 | 241 |
| Düzköy Mahallesi | AK Parti | %51,1 | %34,3 | %89,1 | 275 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %45,5 | %34,1 | %89,3 | 308 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %23,5 | %104,4 | 68 |
| İğdir Mahallesi | CHP | %37,6 | %47,3 | %94,6 | 334 |
| Kapıkaya Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %39,7 | %91,0 | 268 |
| Laçin Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %42,0 | %94,2 | 379 |
| Mayıslar Mahallesi | CHP | %37,3 | %56,6 | %90,8 | 325 |
| Sarıkaya Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %34,7 | %90,0 | 401 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %37,2 | %85,3 | 278 |
İlgili sonuçlar