Sarıcakaya 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Sarıcakaya sonuçlarında AK Parti %40,5 ile birinci, CHP %30,2 ile ikinci; fark 10,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 7,4 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,9 (+13,1 puan). 14 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dağküplü Mahallesi (%57,9); CHP en güçlü Kapıkaya Mahallesi (%50,9). Katılım %91,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıcakaya 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Sarıcakaya, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıcakaya | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.363 | %40,5 | %36,1 | %33,0 | +7,4 |
| CHP | 1.017 | %30,2 | %49,2 | %35,8 | −5,6 |
| Yeniden Refah | 671 | %19,9 | %2,0 | %6,8 | +13,1 |
| DP | 208 | %6,2 | %0,2 | %0,4 | +5,8 |
| İYİ Parti | 52 | %1,5 | %3,0 | %4,6 | −3,1 |
| Saadet | 29 | %0,9 | %0,5 | %1,2 | −0,3 |
| Zafer Partisi | 8 | %0,2 | %2,6 | %1,9 | −1,7 |
| DSP | 7 | %0,2 | %1,5 | %0,1 | +0,1 |
| BTP | 4 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Memleket | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| Millet | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Sarıcakaya seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 3.930 | 3.584 | %91,2 | 3.368 | 216 |
Sarıcakaya mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Beyköy Mahallesi | CHP | %27,6 | %48,4 | %94,8 | 309 |
| Beyyayla Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %11,8 | %93,9 | 132 |
| Bilal Habeşi Mahallesi | AK Parti | %42,2 | %21,7 | %93,3 | 359 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %11,2 | %92,1 | 253 |
| Dağküplü Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %10,8 | %88,4 | 241 |
| Düzköy Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %30,1 | %89,1 | 275 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %18,9 | %88,0 | 308 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %4,4 | %101,5 | 68 |
| İğdir Mahallesi | CHP | %31,8 | %43,6 | %94,6 | 334 |
| Kapıkaya Mahallesi | CHP | %26,1 | %50,9 | %91,0 | 268 |
| Laçin Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %41,8 | %94,2 | 379 |
| Mayıslar Mahallesi | CHP | %30,1 | %50,0 | %90,2 | 325 |
| Sarıkaya Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %21,0 | %88,3 | 401 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %18,5 | %85,3 | 278 |
İlgili sonuçlar