Esentepe Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esentepe Mahallesi sonuçlarında AK Parti %50,4 ile birinci, CHP %36,9 ile ikinci; fark 13,5 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 14,0 puan üstünde. AK Parti oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 92 mahalle ve köy arasında 36'ncı sırada. 21 sandık, 7.182 kayıtlı seçmen. Katılım %80,5 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esentepe Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esentepe Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsentepe MahallesiTepebaşıEskişehir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti2.800%50,4%37,0%37,9%36,4+14,0
CHP2.049%36,9%51,5%51,1%42,0−5,1
İYİ Parti207%3,7%3,7%3,6%3,4+0,3
Zafer Partisi123%2,2%2,9%2,5%1,9+0,3
Yeniden Refah122%2,2%1,8%1,9%6,1−3,9
DEM Parti88%1,6%1,1%0,9%5,1−3,5
Saadet56%1,0%0,5%0,5%1,0−0,0
DSP40%0,7%0,2%0,4%0,1+0,6
DEVA Partisi12%0,2%0,2%0,2%0,3−0,0
Memleket10%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
Bağımsızlar8%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
BTP6%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
YTP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HÜDA PAR4%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Esentepe Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.1825.780%80,55.556224

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler