Kumlubel Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Kumlubel Mahallesi sonuçlarında CHP %47,8 ile birinci, AK Parti %40,2 ile ikinci; fark 7,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 5,8 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,2 (+3,7 puan). CHP oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 92 mahalle ve köy arasında 41'inci sırada. 23 sandık, 8.031 kayıtlı seçmen. Katılım %77,5 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kumlubel Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kumlubel Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyKumlubel MahallesiTepebaşıEskişehir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.878%47,8%51,5%51,1%42,0+5,8
AK Parti2.417%40,2%37,0%37,9%36,4+3,7
İYİ Parti259%4,3%3,7%3,6%3,4+0,9
Zafer Partisi152%2,5%2,9%2,5%1,9+0,6
Yeniden Refah117%1,9%1,8%1,9%6,1−4,2
DEM Parti80%1,3%1,1%0,9%5,1−3,7
Saadet25%0,4%0,5%0,5%1,0−0,6
Memleket16%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
DSP11%0,2%0,2%0,4%0,1+0,1
BTP11%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
DEVA Partisi10%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
EMEP10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
YTP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
TKP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
HÜDA PAR1%0,0%0,1%0,1%0,4−0,4
Kumlubel Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
238.0316.222%77,56.015207

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler