Esenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esenler Mahallesi sonuçlarında AK Parti %55,7 ile birinci, CHP %33,5 ile ikinci; fark 22,2 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 19,2 puan üstünde. AK Parti oy oranında Pendik ilçesindeki 36 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 70 sandık, 23.717 kayıtlı seçmen. Katılım %80,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esenler Mahallesi, Pendik, İstanbul, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsenler MahallesiPendikİstanbul30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti10.193%55,7%44,7%39,6%36,4+19,2
CHP6.131%33,5%45,4%51,2%42,0−8,5
Yeniden Refah839%4,6%3,5%2,6%6,1−1,5
Zafer Partisi405%2,2%2,5%2,1%1,9+0,3
DEM Parti245%1,3%1,3%2,1%5,1−3,7
Saadet198%1,1%0,8%0,6%1,0+0,1
İYİ Parti113%0,6%0,7%0,6%3,4−2,8
Bağımsızlar47%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
Memleket40%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
BTP20%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
YTP15%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DEVA Partisi12%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
HAK-PAR12%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet8%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
AB Parti8%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
DSP4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Abp4%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
TKP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Vatan Partisi3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
ANAP3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Esenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
7023.71718.980%80,018.306674

Pendik ilçesindeki diğer mahalle ve köyler