Beydağ 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beydağ sonuçlarında CHP %54,0 ile birinci, AK Parti %36,6 ile ikinci; fark 17,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 12,0 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Yağcılar Mahallesi (%70,7); AK Parti en güçlü Çiftlikköy Mahallesi (%56,2). Katılım %91,0 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beydağ 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beydağ, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Beydağ | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.501 | %54,0 | %49,0 | %42,0 | +12,0 |
| AK Parti | 3.053 | %36,6 | %37,1 | %36,4 | +0,2 |
| İYİ Parti | 474 | %5,7 | %3,6 | %3,4 | +2,3 |
| Zafer Partisi | 57 | %0,7 | %2,5 | %1,9 | −1,2 |
| Yeniden Refah | 42 | %0,5 | %0,9 | %6,1 | −5,6 |
| Saadet | 29 | %0,3 | %0,4 | %1,0 | −0,7 |
| DP | 29 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Memleket | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEM Parti | 12 | %0,1 | %4,2 | %5,1 | −4,9 |
| HKP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Abp | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| AB Parti | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| ANAP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 3 | %0,0 | %0,4 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Beydağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 9.961 | 9.068 | %91,0 | 8.334 | 734 |
Beydağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaküre Mahallesi | CHP | %53,3 | %35,8 | %98,3 | 362 |
| Aktepe Mahallesi | CHP | %56,5 | %34,9 | %92,0 | 411 |
| Alakeçili Mahallesi | CHP | %51,9 | %32,1 | %93,6 | 94 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %58,5 | %33,9 | %85,5 | 1.799 |
| Bakırköy Mahallesi | CHP | %56,8 | %36,1 | %91,3 | 207 |
| Beyköy Mahallesi | CHP | %51,7 | %37,2 | %87,5 | 255 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %54,9 | %36,4 | %87,1 | 2.353 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %48,0 | %97,7 | 304 |
| Çiftlikköy Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %56,2 | %100,7 | 143 |
| Çomaklar Mahallesi | CHP | %68,4 | %26,3 | %94,2 | 291 |
| Eğridere Mahallesi | CHP | %45,8 | %32,6 | %93,5 | 524 |
| Erikli Mahallesi | CHP | %60,3 | %33,7 | %94,9 | 312 |
| Halıköy Mahallesi | CHP | %69,8 | %22,5 | %89,4 | 358 |
| Karaoba Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %49,8 | %94,7 | 284 |
| Kurudere Mahallesi | CHP | %55,8 | %35,8 | %95,3 | 405 |
| Menderes Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %55,9 | %96,7 | 120 |
| Mutaflar Mahallesi | CHP | %62,6 | %30,8 | %98,5 | 262 |
| Palamutçuk Mahallesi | CHP | %49,7 | %39,9 | %96,6 | 203 |
| Sarıkaya Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %49,7 | %102,0 | 149 |
| Tabaklar Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %48,1 | %94,7 | 57 |
| Yağcılar Mahallesi | CHP | %70,7 | %21,9 | %89,8 | 392 |
| Yeniyurt Mahallesi | CHP | %61,5 | %32,1 | %105,0 | 80 |
| Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %50,9 | %89,3 | 224 |
| Yukarıaktepe Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %52,9 | %96,2 | 237 |
| Yukarıtosunlar Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %51,2 | %97,0 | 135 |
İlgili sonuçlar