Akıncılar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Akıncılar Mahallesi sonuçlarında CHP %45,6 ile birinci, AK Parti %39,9 ile ikinci; fark 5,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 3,6 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,9 (+3,4 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 26 sandık, 9.023 kayıtlı seçmen. Katılım %79,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Akıncılar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Akıncılar Mahallesi, Buca, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyAkıncılar MahallesiBucaİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.174%45,6%41,7%49,0%42,0+3,6
AK Parti2.775%39,9%41,9%37,1%36,4+3,4
İYİ Parti357%5,1%4,9%3,6%3,4+1,7
DEM Parti230%3,3%5,2%4,2%5,1−1,8
Zafer Partisi217%3,1%3,0%2,5%1,9+1,2
Yeniden Refah58%0,8%1,0%0,9%6,1−5,3
TKP28%0,4%0,3%0,4%0,1+0,3
Memleket23%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
Saadet20%0,3%0,4%0,4%1,0−0,7
BTP20%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DEVA Partisi18%0,3%0,3%0,2%0,3−0,0
EMEP9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
DP8%0,1%0,1%0,4%0,2−0,1
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar6%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
TKH3%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
ANAP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Akıncılar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
269.0237.142%79,26.961181

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler