Yıldız Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yıldız Mahallesi sonuçlarında AK Parti %44,7 ile birinci, CHP %38,4 ile ikinci; fark 6,3 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 8,2 puan üstünde. AK Parti oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 18'inci sırada. 53 sandık, 18.337 kayıtlı seçmen. Katılım %72,7 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yıldız Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yıldız Mahallesi, Buca, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyYıldız MahallesiBucaİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti5.780%44,7%41,9%37,1%36,4+8,2
CHP4.970%38,4%41,7%49,0%42,0−3,6
DEM Parti789%6,1%5,2%4,2%5,1+1,0
İYİ Parti558%4,3%4,9%3,6%3,4+0,9
Zafer Partisi371%2,9%3,0%2,5%1,9+0,9
Yeniden Refah173%1,3%1,0%0,9%6,1−4,8
Memleket53%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
Saadet39%0,3%0,4%0,4%1,0−0,7
TKP37%0,3%0,3%0,4%0,1+0,1
BTP28%0,2%0,3%0,3%0,2+0,0
DEVA Partisi22%0,2%0,3%0,2%0,3−0,1
DP21%0,2%0,1%0,4%0,2−0,0
EMEP20%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DSP19%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi11%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar11%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
ANAP9%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
TKH7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR6%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
HKP4%0,0%0,0%0,1%0,0+0,0
AB Parti4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Abp3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Yıldız Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5318.33713.328%72,712.935393

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler