Esatpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Esatpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %46,0 ile birinci, AK Parti %42,6 ile ikinci; fark 3,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 4,0 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,6 (+6,2 puan). CHP oy oranında Menemen ilçesindeki 65 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 22 sandık, 7.511 kayıtlı seçmen. Katılım %81,1 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 17 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Esatpaşa Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Esatpaşa Mahallesi, Menemen, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyEsatpaşa MahallesiMenemenİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.726%46,0%42,2%49,0%42,0+4,0
AK Parti2.525%42,6%41,7%37,1%36,4+6,2
İYİ Parti232%3,9%3,0%3,6%3,4+0,5
Zafer Partisi163%2,8%2,5%2,5%1,9+0,8
DEM Parti115%1,9%7,6%4,2%5,1−3,1
Yeniden Refah59%1,0%0,9%0,9%6,1−5,1
Saadet20%0,3%0,3%0,4%1,0−0,7
BTP20%0,3%0,2%0,3%0,2+0,1
DEVA Partisi15%0,3%0,2%0,2%0,3−0,0
TKP13%0,2%0,3%0,4%0,1+0,1
Memleket10%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
HAK-PAR6%0,1%0,0%0,0%0,1+0,0
EMEP4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DP2%0,0%0,1%0,4%0,2−0,1
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,1%0,2−0,1
ANAP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
TKH1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Abp1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
Esatpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.5116.095%81,15.924171

Menemen ilçesindeki diğer mahalle ve köyler