Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Uğur Mumcu Mahallesi sonuçlarında CHP %46,3 ile birinci, AK Parti %36,4 ile ikinci; fark 9,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 4,3 puan üstünde. DEM Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,2 (+5,1 puan). CHP oy oranında Menemen ilçesindeki 65 mahalle ve köy arasında 20'nci sırada. 33 sandık, 11.459 kayıtlı seçmen. Katılım %75,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Uğur Mumcu Mahallesi, Menemen, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyUğur Mumcu MahallesiMenemenİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.876%46,3%42,2%49,0%42,0+4,3
AK Parti3.049%36,4%41,7%37,1%36,4−0,0
DEM Parti855%10,2%7,6%4,2%5,1+5,1
Zafer Partisi184%2,2%2,5%2,5%1,9+0,3
İYİ Parti156%1,9%3,0%3,6%3,4−1,5
Yeniden Refah89%1,1%0,9%0,9%6,1−5,0
TKP36%0,4%0,3%0,4%0,1+0,3
Saadet30%0,4%0,3%0,4%1,0−0,7
DEVA Partisi23%0,3%0,2%0,2%0,3+0,0
BTP19%0,2%0,2%0,3%0,2+0,0
EMEP14%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Memleket12%0,1%0,2%0,3%0,2−0,1
DP7%0,1%0,1%0,4%0,2−0,1
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH4%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
ANAP2%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Abp2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
AB Parti2%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Uğur Mumcu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3311.4598.682%75,88.373309

Menemen ilçesindeki diğer mahalle ve köyler