Çatalkaya Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çatalkaya Mahallesi sonuçlarında CHP %72,3 ile birinci, AK Parti %17,2 ile ikinci; fark 55,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 30,3 puan üstünde. CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 16 sandık, 5.426 kayıtlı seçmen. Katılım %81,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çatalkaya Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çatalkaya Mahallesi, Narlıdere, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÇatalkaya MahallesiNarlıdereİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP3.087%72,3%66,3%49,0%42,0+30,3
AK Parti736%17,2%19,7%37,1%36,4−19,2
DEM Parti131%3,1%4,1%4,2%5,1−2,0
İYİ Parti127%3,0%4,1%3,6%3,4−0,4
Zafer Partisi78%1,8%2,6%2,5%1,9−0,1
TKP21%0,5%0,5%0,4%0,1+0,4
EMEP21%0,5%0,3%0,1%0,1+0,4
BTP19%0,4%0,4%0,3%0,2+0,3
Bağımsızlar10%0,2%0,1%0,1%0,2+0,1
DEVA Partisi7%0,2%0,3%0,2%0,3−0,1
Vatan Partisi7%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
Yeniden Refah5%0,1%0,4%0,9%6,1−6,0
Memleket5%0,1%0,3%0,3%0,2−0,1
DSP4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Saadet3%0,1%0,1%0,4%1,0−0,9
DP2%0,0%0,1%0,4%0,2−0,1
HKP2%0,0%0,1%0,1%0,0+0,0
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
ANAP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Çatalkaya Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
165.4264.397%81,04.272125

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler