Huzur Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında CHP %72,4 ile birinci, AK Parti %15,8 ile ikinci; fark 56,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 30,4 puan üstünde. CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 15 sandık, 4.848 kayıtlı seçmen. Katılım %79,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Huzur Mahallesi, Narlıdere, İzmir, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiNarlıdereİzmir30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.734%72,4%66,3%49,0%42,0+30,4
AK Parti598%15,8%19,7%37,1%36,4−20,6
İYİ Parti169%4,5%4,1%3,6%3,4+1,1
Zafer Partisi127%3,4%2,6%2,5%1,9+1,4
DEM Parti40%1,1%4,1%4,2%5,1−4,0
TKP27%0,7%0,5%0,4%0,1+0,6
Yeniden Refah15%0,4%0,4%0,9%6,1−5,7
BTP12%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
EMEP12%0,3%0,3%0,1%0,1+0,3
Memleket11%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
DEVA Partisi7%0,2%0,3%0,2%0,3−0,1
HKP6%0,2%0,1%0,1%0,0+0,1
Vatan Partisi5%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
Saadet4%0,1%0,1%0,4%1,0−0,9
TKH4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
ANAP2%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
DP1%0,0%0,1%0,4%0,2−0,1
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.8483.871%79,83.77893

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler