İstasyonaltı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İstasyonaltı Mahallesi sonuçlarında CHP %65,1 ile birinci, MHP %12,4 ile ikinci; fark 52,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 23,1 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,4 (+10,7 puan). CHP oy oranında Turgutlu ilçesindeki 61 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 10 sandık, 3.484 kayıtlı seçmen. Katılım %79,6 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İstasyonaltı Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İstasyonaltı Mahallesi, Turgutlu, Manisa, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİstasyonaltı MahallesiTurgutluManisa30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP1.607%65,1%52,5%57,3%42,0+23,1
MHP306%12,4%32,6%29,8%1,7+10,7
Yeniden Refah279%11,3%8,4%3,5%6,1+5,2
Memleket43%1,7%0,4%0,3%0,2+1,5
DP38%1,5%0,4%0,6%0,2+1,4
Gelecek Partisi37%1,5%0,4%0,5%0,0+1,5
HÜDA PAR28%1,1%0,5%0,3%0,4+0,7
İYİ Parti27%1,1%1,7%4,9%3,4−2,3
Zafer Partisi22%0,9%1,3%1,0%1,9−1,0
BTP12%0,5%0,2%0,2%0,2+0,3
YTP11%0,4%0,2%0,2%0,1+0,4
HAK-PAR10%0,4%0,2%0,2%0,1+0,3
Vatan Partisi10%0,4%0,2%0,2%0,1+0,3
DSP9%0,4%0,1%0,1%0,1+0,3
AB Parti7%0,3%0,2%0,3%0,0+0,2
Millet7%0,3%0,5%0,3%0,1+0,2
TKH7%0,3%0,1%0,0%0,0+0,2
EMEP5%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
TKP5%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
İstasyonaltı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
103.4842.772%79,62.470302

Turgutlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler