Anıt Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Anıt Mahallesi sonuçlarında CHP %59,3 ile birinci, MHP %31,4 ile ikinci; fark 27,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 17,3 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,4 (+29,8 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 46'ncı sırada. 28 sandık, 9.315 kayıtlı seçmen. Katılım %75,9 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Anıt Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Anıt Mahallesi, Tarsus, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyAnıt MahallesiTarsusMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.091%59,3%54,8%59,6%42,0+17,3
MHP2.167%31,4%34,2%31,1%1,7+29,8
İYİ Parti226%3,3%3,4%3,4%3,4−0,1
Memleket153%2,2%2,1%0,6%0,2+2,0
Zafer Partisi93%1,3%0,9%1,1%1,9−0,6
Yeniden Refah38%0,6%1,2%1,2%6,1−5,6
DEVA Partisi26%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
Saadet19%0,3%0,5%0,4%1,0−0,7
HÜDA PAR16%0,2%1,0%0,6%0,4−0,2
TKP12%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
Milli Yol11%0,2%0,1%0,2%0,0+0,1
AB Parti8%0,1%0,1%0,2%0,0+0,1
YTP8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
BTP6%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
Millet6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DP3%0,0%0,2%0,2%0,2−0,1
HAK-PAR1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Bağımsızlar1%0,0%0,0%0,1%0,2−0,2
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Anıt Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
289.3157.072%75,96.896176

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler