Öğretmenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Öğretmenler Mahallesi sonuçlarında CHP %71,9 ile birinci, MHP %19,7 ile ikinci; fark 52,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 29,9 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+18,0 puan). CHP oy oranında Tarsus ilçesindeki 180 mahalle ve köy arasında 25'inci sırada. 22 sandık, 7.701 kayıtlı seçmen. Katılım %74,9 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Öğretmenler Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Öğretmenler Mahallesi, Tarsus, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÖğretmenler MahallesiTarsusMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.022%71,9%54,8%59,6%42,0+29,9
MHP1.100%19,7%34,2%31,1%1,7+18,0
İYİ Parti144%2,6%3,4%3,4%3,4−0,8
Memleket104%1,9%2,1%0,6%0,2+1,7
HÜDA PAR56%1,0%1,0%0,6%0,4+0,6
Yeniden Refah42%0,8%1,2%1,2%6,1−5,4
Zafer Partisi27%0,5%0,9%1,1%1,9−1,4
TKP24%0,4%0,2%0,2%0,1+0,3
Saadet16%0,3%0,5%0,4%1,0−0,7
BTP14%0,3%0,2%0,2%0,2+0,1
DEVA Partisi13%0,2%0,4%0,3%0,3−0,0
DSP7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Milli Yol5%0,1%0,1%0,2%0,0+0,1
YTP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
AB Parti4%0,1%0,1%0,2%0,0+0,0
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DP3%0,1%0,2%0,2%0,2−0,1
HAK-PAR2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Öğretmenler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
227.7015.767%74,95.597170

Tarsus ilçesindeki diğer mahalle ve köyler