Havuzlar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Havuzlar Mahallesi sonuçlarında CHP %50,2 ile birinci, AK Parti %31,5 ile ikinci; fark 18,7 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 8,2 puan üstünde. DEM Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,4 (+3,4 puan). CHP oy oranında Çorlu ilçesindeki 26 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 26 sandık, 8.629 kayıtlı seçmen. Katılım %72,2 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Havuzlar Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Havuzlar Mahallesi, Çorlu, Tekirdağ, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyHavuzlar MahallesiÇorluTekirdağ30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP2.990%50,2%51,8%50,3%42,0+8,2
AK Parti1.878%31,5%32,8%35,6%36,4−4,9
DEM Parti503%8,4%3,8%3,5%5,1+3,4
İYİ Parti181%3,0%4,0%3,1%3,4−0,4
Yeniden Refah174%2,9%2,8%3,4%6,1−3,2
Zafer Partisi125%2,1%3,0%2,1%1,9+0,2
Gelecek Partisi17%0,3%0,2%0,4%0,0+0,2
BTP14%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Memleket13%0,2%0,3%0,4%0,2+0,0
DSP13%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
TKP12%0,2%0,3%0,2%0,1+0,1
EMEP9%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
TKH5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DP4%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR4%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
AP3%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
Bağımsızlar1%0,0%0,1%0,1%0,2−0,2
Millet1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Havuzlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
268.6296.234%72,25.957277

Çorlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler