Nusratiye Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Nusratiye Mahallesi sonuçlarında AK Parti %45,2 ile birinci, CHP %36,5 ile ikinci; fark 8,7 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 8,7 puan üstünde. AK Parti oy oranında Çorlu ilçesindeki 26 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 45 sandık, 15.506 kayıtlı seçmen. Katılım %74,8 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Nusratiye Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Nusratiye Mahallesi, Çorlu, Tekirdağ, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyNusratiye MahallesiÇorluTekirdağ30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
AK Parti5.041%45,2%32,8%35,6%36,4+8,7
CHP4.072%36,5%51,8%50,3%42,0−5,5
DEM Parti588%5,3%3,8%3,5%5,1+0,2
Yeniden Refah573%5,1%2,8%3,4%6,1−1,0
Zafer Partisi334%3,0%3,0%2,1%1,9+1,1
İYİ Parti327%2,9%4,0%3,1%3,4−0,5
HÜDA PAR41%0,4%0,1%0,1%0,4−0,0
Memleket30%0,3%0,3%0,4%0,2+0,1
TKP28%0,3%0,3%0,2%0,1+0,1
BTP24%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Gelecek Partisi18%0,2%0,2%0,4%0,0+0,1
EMEP17%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
AP14%0,1%0,0%0,1%0,0+0,1
DP9%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Vatan Partisi9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP8%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
Bağımsızlar8%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKH7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Nusratiye Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4515.50611.600%74,811.161439

Çorlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler