Gölbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında AK Parti %36,0 ile birinci, CHP %35,0 ile ikinci; fark 1,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 3,5 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %14,8 (+7,9 puan). 47 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akçabel Köyü (%63,6); CHP en güçlü Yeniköy (%87,1). Katılım %83,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölbaşı, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.791 | %36,0 | %35,0 | %32,4 | +3,5 |
| CHP | 9.530 | %35,0 | %26,2 | %34,5 | +0,5 |
| Yeniden Refah | 4.041 | %14,8 | %13,2 | %7,0 | +7,9 |
| MHP | 2.133 | %7,8 | %4,9 | %6,6 | +1,2 |
| İYİ Parti | 659 | %2,4 | %1,5 | %4,6 | −2,2 |
| DEM Parti | 280 | %1,0 | %6,0 | %5,8 | −4,8 |
| BTP | 171 | %0,6 | %0,4 | %0,4 | +0,3 |
| Saadet | 158 | %0,6 | %4,0 | %1,3 | −0,7 |
| Büyük Birlik | 82 | %0,3 | %1,5 | %1,3 | −1,0 |
| DEVA Partisi | 80 | %0,3 | %1,0 | %0,5 | −0,2 |
| SOL Parti | 75 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| TİP | 72 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 60 | %0,2 | %4,5 | %0,7 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 54 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 41 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 128 | 34.774 | 29.110 | %83,7 | 27.227 | 1.883 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçabel Köyü | AK Parti | %63,6 | %17,5 | %88,3 | 368 |
| Akçakaya Köyü | AK Parti | %43,7 | %26,8 | %79,6 | 98 |
| Aktoprak Köyü | CHP | %27,5 | %50,0 | %90,8 | 119 |
| Asfalt Mahallesi | CHP | %25,4 | %55,0 | %80,9 | 2.185 |
| Aşağıazaplı Köyü | AK Parti | %40,7 | %14,7 | %84,4 | 257 |
| Aşağıkarakuyu Köyü | AK Parti | %51,3 | %13,9 | %97,8 | 270 |
| Aşağınasırlı Köyü | AK Parti | %32,6 | %21,5 | %94,5 | 289 |
| Bağlarbaşı Köyü | CHP | %23,1 | %35,4 | %102,6 | 78 |
| Balkar-Asfalt Mahallesi | AK Parti | %55,9 | %9,7 | %88,9 | 757 |
| Balkar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %10,0 | %88,3 | 631 |
| Belören-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %40,6 | %96,7 | 547 |
| Belören-Merkez Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %22,3 | %92,5 | 909 |
| Cankara Köyü | AK Parti | %50,0 | %18,4 | %94,1 | 85 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %31,5 | %34,5 | %79,3 | 2.141 |
| Çatalağaç Köyü | CHP | %24,0 | %59,9 | %92,0 | 225 |
| Çataltepe Köyü | CHP | %30,2 | %42,5 | %84,3 | 235 |
| Çelikköy | CHP | %28,5 | %48,5 | %82,2 | 269 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %32,3 | %84,0 | 2.786 |
| Gedikli Köyü | AK Parti | %52,1 | %12,9 | %94,8 | 388 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %45,1 | %32,8 | %87,2 | 149 |
| Hamzalar Köyü | CHP | %33,8 | %42,1 | %91,5 | 354 |
| Harmanlı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %32,3 | %77,7 | 251 |
| Harmanlı-Çakmak Mahallesi | CHP | %22,0 | %37,7 | %82,0 | 217 |
| Harmanlı-Kalemkas Mahallesi | CHP | %20,8 | %63,9 | %92,7 | 246 |
| Harmanlı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %31,6 | %84,2 | 469 |
| Haydarlı Köyü | CHP | %3,3 | %80,9 | %82,9 | 375 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %36,1 | %38,1 | %78,2 | 2.089 |
| Karabahşılı Köyü | AK Parti | %40,2 | %13,4 | %100,8 | 129 |
| Karaburun Köyü | AK Parti | %58,8 | %15,1 | %88,9 | 665 |
| Kösüklü Köyü | AK Parti | %39,0 | %28,1 | %92,6 | 162 |
| Kurugeçit Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %22,4 | %89,5 | 864 |
| Küçükören Köyü | CHP | %23,7 | %47,3 | %93,2 | 148 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %32,0 | %29,7 | %95,0 | 300 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %34,6 | %39,6 | %81,1 | 6.794 |
| Ozan Köyü | MHP | %19,1 | %27,4 | %83,1 | 780 |
| Örenli Köyü | CHP | %25,0 | %42,3 | %90,2 | 61 |
| Savran Köyü | CHP | %30,0 | %44,3 | %70,9 | 388 |
| Yarbaşı Köyü | CHP | %2,3 | %76,2 | %86,0 | 357 |
| Yavuz Selim Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %31,5 | %78,2 | 1.821 |
| Yaylacık Köyü | CHP | %40,7 | %44,4 | %90,2 | 153 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %35,9 | %76,8 | 1.870 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %31,5 | %37,5 | %82,3 | 1.907 |
| Yeniköy | CHP | %2,5 | %87,1 | %97,1 | 174 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %36,0 | %8,1 | %87,8 | 402 |
| Yukarıçöplü Köyü | CHP | %31,9 | %40,0 | %95,0 | 180 |
| Yukarıkarakuyu Köyü | Yeniden Refah | %27,5 | %14,5 | %94,3 | 246 |
| Yukarınasırlı Köyü | AK Parti | %37,2 | %20,0 | %91,3 | 586 |
İlgili sonuçlar