Gölbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gölbaşı sonuçlarında CHP %44,2 ile birinci, MHP %22,9 ile ikinci; fark 21,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,7 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,5 (+19,2 puan). 54 mahalle ve köy arasından 33'ünde CHP önde. CHP en güçlü Soğulcak Mahallesi (%84,8); MHP en güçlü Karacaören Mahallesi (%70,6). Katılım %83,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölbaşı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gölbaşı, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gölbaşı | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 38.957 | %44,2 | %49,4 | %34,5 | +9,7 |
| MHP | 20.185 | %22,9 | %4,7 | %6,6 | +16,3 |
| Büyük Birlik | 18.060 | %20,5 | %1,3 | %1,3 | +19,2 |
| Zafer Partisi | 2.818 | %3,2 | %3,8 | %2,4 | +0,8 |
| İYİ Parti | 2.211 | %2,5 | %2,9 | %4,6 | −2,1 |
| Yeniden Refah | 1.725 | %2,0 | %4,8 | %7,0 | −5,0 |
| Saadet | 1.331 | %1,5 | %0,8 | %1,3 | +0,2 |
| TİP | 463 | %0,5 | %0,8 | %0,6 | −0,1 |
| Memleket | 428 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| BTP | 337 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 321 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | −0,1 |
| Millet | 255 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 238 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| ANAP | 204 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 141 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 135 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 106 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| EMEP | 70 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 61 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 54 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 52 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Ocak | 30 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Gölbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 347 | 111.188 | 92.337 | %83,0 | 88.182 | 4.155 |
Gölbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahiboz Mahallesi | CHP | %59,8 | %11,6 | %89,3 | 197 |
| Akörençarşak Mahallesi | MHP | %13,6 | %33,3 | %94,5 | 362 |
| Altunçanak Mahallesi | CHP | %46,7 | %26,7 | %104,8 | 105 |
| Bağiçi Mahallesi | Büyük Birlik | %20,6 | %20,9 | %96,0 | 352 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %39,9 | %25,1 | %80,2 | 15.124 |
| Ballıkpınar Mahallesi | CHP | %58,8 | %23,0 | %84,3 | 1.191 |
| Bezirhane Mahallesi | CHP | %40,0 | %29,5 | %87,5 | 618 |
| Boyalık Mahallesi | Büyük Birlik | %30,3 | %15,0 | %93,8 | 400 |
| Çayırlı Mahallesi | Büyük Birlik | %29,3 | %14,7 | %98,6 | 207 |
| Çeltek Mahallesi | MHP | %7,9 | %53,9 | %81,0 | 100 |
| Çimşit Mahallesi | MHP | %14,4 | %57,3 | %92,9 | 464 |
| Dikilitaş Mahallesi | Büyük Birlik | %27,4 | %23,4 | %90,9 | 450 |
| Emirler Mahallesi | MHP | %15,6 | %49,0 | %92,8 | 876 |
| Eymir Mahallesi | CHP | %43,8 | %22,0 | %80,6 | 16.417 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | CHP | %39,5 | %21,8 | %80,6 | 5.792 |
| Gökçehüyük Mahallesi | CHP | %44,1 | %28,1 | %90,6 | 640 |
| Gölbek Mahallesi | MHP | %21,1 | %57,8 | %101,8 | 277 |
| Günalan Mahallesi | CHP | %66,9 | %13,6 | %89,9 | 138 |
| Hacıhasan Mahallesi | MHP | %22,9 | %36,7 | %85,4 | 480 |
| Hacılar Mahallesi | CHP | %62,2 | %14,2 | %80,6 | 3.113 |
| Hacımuratlı Mahallesi | CHP | %51,4 | %15,8 | %83,5 | 284 |
| Halaçlı Mahallesi | Büyük Birlik | %15,0 | %11,9 | %95,6 | 319 |
| İkizce Mahallesi | CHP | %58,4 | %23,4 | %91,7 | 374 |
| İncek Mahallesi | CHP | %54,6 | %21,7 | %82,5 | 4.667 |
| Karaali Merkez Mahallesi | CHP | %40,3 | %22,1 | %96,8 | 411 |
| Karaali Yazlık Mahallesi | MHP | %35,9 | %39,3 | %92,8 | 332 |
| Karacaören Mahallesi | MHP | %8,4 | %70,6 | %92,9 | 380 |
| Karagedik Aydın Mahallesi | CHP | %43,4 | %8,8 | %86,0 | 934 |
| Karagedik Ercan Mahallesi | Büyük Birlik | %30,7 | %20,0 | %88,6 | 830 |
| Karaoğlan Mahallesi | CHP | %41,4 | %19,5 | %92,3 | 651 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %48,7 | %20,9 | %82,1 | 10.736 |
| Kırıklı Mahallesi | CHP | %76,6 | %11,2 | %100,9 | 108 |
| Kızılcaşar Mahallesi | CHP | %70,3 | %14,2 | %82,2 | 6.678 |
| Koparan Mahallesi | CHP | %37,7 | %23,4 | %88,9 | 478 |
| Mahmatlı Mahallesi | MHP | %21,0 | %34,7 | %98,2 | 435 |
| Mahmatlıbahçe Mahallesi | CHP | %72,9 | %15,0 | %90,2 | 122 |
| Oğulbey Mahallesi | CHP | %45,6 | %15,3 | %97,3 | 592 |
| Oyaca Akarsu Mahallesi | CHP | %52,0 | %14,9 | %90,7 | 928 |
| Oyaca Yeşilçam Mahallesi | CHP | %56,0 | %15,2 | %90,3 | 621 |
| Örencik Mahallesi | CHP | %36,0 | %27,5 | %88,7 | 871 |
| Seğmenler Mahallesi | CHP | %34,9 | %26,4 | %81,5 | 15.907 |
| Selametli Şehit Emrah Mahallesi | CHP | %33,0 | %22,2 | %94,0 | 744 |
| Soğulcak Mahallesi | CHP | %84,8 | %9,9 | %95,1 | 164 |
| Subaşı Mahallesi | Büyük Birlik | %10,7 | %33,7 | %83,0 | 229 |
| Şafak Mahallesi | CHP | %39,3 | %23,5 | %82,1 | 7.522 |
| Taşpınar Mahallesi | CHP | %65,6 | %12,6 | %82,7 | 2.985 |
| Tepeyurt Mahallesi | CHP | %33,1 | %29,3 | %98,2 | 168 |
| Topaklı Mahallesi | MHP | %27,2 | %33,7 | %98,4 | 495 |
| Tulumtaş Mahallesi | CHP | %64,9 | %14,5 | %82,6 | 2.479 |
| Velihimmetli Mahallesi | Büyük Birlik | %18,7 | %33,6 | %85,3 | 559 |
| Yağlıpınar Mahallesi | MHP | %30,3 | %41,8 | %87,8 | 352 |
| Yavrucuk Mahallesi | MHP | %33,5 | %43,2 | %90,1 | 373 |
| Yaylabağ Mahallesi | Büyük Birlik | %30,5 | %27,4 | %95,7 | 423 |
| Yurtbeyi Mahallesi | CHP | %44,2 | %28,1 | %86,4 | 734 |
İlgili sonuçlar