Keçiören 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Keçiören sonuçlarında CHP %45,5 ile birinci, AK Parti %38,0 ile ikinci; fark 7,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 11,0 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,0 (+5,5 puan). 51 mahalle ve köy arasından 30'unda CHP önde. CHP en güçlü İncirli Mahallesi (%65,7); AK Parti en güçlü Kösrelik Mahallesi (%77,9). Katılım %77,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keçiören 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Keçiören, Ankara, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Keçiören | Ankara | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 232.457 | %45,5 | %49,4 | %34,5 | +11,0 |
| AK Parti | 193.957 | %38,0 | %28,1 | %32,4 | +5,5 |
| Yeniden Refah | 25.333 | %5,0 | %4,8 | %7,0 | −2,0 |
| Zafer Partisi | 19.975 | %3,9 | %3,8 | %2,4 | +1,5 |
| İYİ Parti | 12.107 | %2,4 | %2,9 | %4,6 | −2,2 |
| DEM Parti | 5.055 | %1,0 | %1,0 | %5,8 | −4,8 |
| Büyük Birlik | 4.766 | %0,9 | %1,3 | %1,3 | −0,3 |
| Saadet | 3.532 | %0,7 | %0,8 | %1,3 | −0,6 |
| Bağımsızlar | 2.750 | %0,5 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| BTP | 2.397 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 1.500 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| Memleket | 1.443 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| TİP | 888 | %0,2 | %0,8 | %0,6 | −0,4 |
| DSP | 638 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 616 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| EMEP | 585 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 551 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| SOL Parti | 399 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| ANAP | 363 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 340 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 325 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 296 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| Abp | 188 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 182 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| AP | 175 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 157 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Adp | 42 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Keçiören seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 2.015 | 687.128 | 530.608 | %77,2 | 511.017 | 19.591 |
Keçiören mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | CHP | %60,0 | %26,9 | %79,4 | 19.953 |
| 23 Nisan Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %42,9 | %76,1 | 6.430 |
| Adnan Menderes Mahallesi | CHP | %49,9 | %33,9 | %77,3 | 10.985 |
| Aktepe Mahallesi | CHP | %43,6 | %40,9 | %78,1 | 7.846 |
| Aşağı Eğlence Mahallesi | CHP | %54,4 | %29,9 | %77,9 | 18.982 |
| Atapark Mahallesi | CHP | %42,1 | %39,9 | %75,3 | 37.295 |
| Ayvalı Mahallesi | CHP | %43,4 | %39,3 | %77,9 | 29.782 |
| Bademlik Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %45,9 | %77,2 | 17.270 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | CHP | %44,7 | %38,5 | %76,9 | 24.704 |
| Bağlum Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %21,4 | %69,0 | %101,1 | 180 |
| Basınevleri Mahallesi | CHP | %53,2 | %31,5 | %80,5 | 12.274 |
| Çaldıran Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %43,2 | %79,0 | 10.482 |
| Çalseki Mahallesi | AK Parti | %15,5 | %67,6 | %105,6 | 71 |
| Çiçekli Mahallesi | CHP | %52,8 | %32,0 | %80,0 | 8.279 |
| Emrah Mahallesi | CHP | %57,3 | %27,3 | %80,4 | 7.227 |
| Esertepe Mahallesi | CHP | %47,2 | %36,7 | %78,8 | 25.365 |
| Etlik Mahallesi | CHP | %48,3 | %36,0 | %76,5 | 24.916 |
| Güçlükaya Mahallesi | CHP | %47,2 | %36,2 | %78,1 | 13.858 |
| Gümüşdere Mahallesi | CHP | %46,7 | %37,4 | %84,6 | 1.656 |
| Güzelyurt Mahallesi | CHP | %45,1 | %40,0 | %78,6 | 3.181 |
| Hasköy Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %45,9 | %78,3 | 3.358 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %43,5 | %70,9 | 9.099 |
| İncirli Mahallesi | CHP | %65,7 | %21,9 | %80,3 | 24.114 |
| Kafkas Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %45,6 | %76,6 | 9.349 |
| Kalaba Mahallesi | CHP | %51,7 | %32,8 | %77,7 | 8.743 |
| Kamil Ocak Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %44,3 | %78,5 | 10.501 |
| Kanuni Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %44,3 | %73,9 | 22.197 |
| Karakaya Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %44,6 | %72,2 | 14.696 |
| Karargahtepe Mahallesi | CHP | %51,4 | %34,8 | %78,9 | 9.605 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %45,0 | %71,2 | 5.880 |
| Kavacık Subayevleri Mahallesi | CHP | %57,6 | %27,8 | %80,8 | 13.108 |
| Kösrelik Mahallesi | AK Parti | %13,6 | %77,9 | %92,2 | 167 |
| Köşk Mahallesi | CHP | %43,4 | %39,4 | %76,9 | 7.701 |
| Kuşcağız Mahallesi | CHP | %44,8 | %37,0 | %77,0 | 32.887 |
| Osmangazi Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %47,7 | %75,6 | 16.019 |
| Ovacık Mahallesi | CHP | %46,5 | %38,0 | %76,4 | 4.406 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %47,3 | %36,0 | %76,1 | 22.769 |
| Sancaktepe Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %43,5 | %78,1 | 14.531 |
| Sarıbeyler Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %59,2 | %100,6 | 155 |
| Şefkat Mahallesi | CHP | %45,2 | %38,2 | %77,4 | 11.810 |
| Şehit Kubilay Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %44,9 | %75,9 | 23.737 |
| Şenlik Mahallesi | CHP | %51,9 | %32,5 | %76,9 | 18.545 |
| Şenyuva Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %42,9 | %77,7 | 5.782 |
| Tepebaşı Mahallesi | CHP | %50,5 | %33,6 | %75,5 | 16.575 |
| Ufuktepe Mahallesi | CHP | %42,1 | %41,0 | %76,4 | 12.528 |
| Uyanış Mahallesi | CHP | %41,9 | %40,1 | %77,5 | 13.226 |
| Yakacık Mahallesi | CHP | %50,3 | %33,0 | %77,9 | 10.224 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %41,8 | %41,5 | %78,1 | 33.477 |
| Yeşilöz Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %57,4 | %77,5 | 1.402 |
| Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %44,9 | %77,7 | 10.290 |
| Yükseltepe Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %41,9 | %77,4 | 19.511 |
İlgili sonuçlar