Güvenlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Güvenlik Mahallesi sonuçlarında CHP %56,1 ile birinci, AK Parti %27,9 ile ikinci; fark 28,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 21,6 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 31'inci sırada. 32 sandık, 10.944 kayıtlı seçmen. Katılım %73,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Güvenlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Güvenlik Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGüvenlik MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.372%56,1%58,7%46,4%34,5+21,6
AK Parti2.174%27,9%27,6%27,4%32,4−4,5
Zafer Partisi359%4,6%3,7%2,5%2,4+2,2
DEM Parti251%3,2%2,7%2,9%5,8−2,6
İYİ Parti220%2,8%2,4%6,2%4,6−1,8
Yeniden Refah110%1,4%1,1%1,7%7,0−5,6
Büyük Birlik56%0,7%0,3%0,9%1,3−0,6
TİP55%0,7%1,0%0,7%0,6+0,1
BTP45%0,6%0,5%0,4%0,4+0,2
Saadet40%0,5%0,6%0,7%1,3−0,8
DEVA Partisi30%0,4%0,3%0,3%0,5−0,1
TKP19%0,2%0,3%0,2%0,2−0,0
Vatan Partisi12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
SOL Parti12%0,2%0,1%0,1%0,2−0,0
DSP11%0,1%0,1%0,2%0,1+0,0
EMEP9%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP6%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
TKH4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Millet2%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
Güvenlik Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.9448.056%73,67.792264

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler