Güvenlik Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Güvenlik Mahallesi sonuçlarında CHP %60,8 ile birinci, AK Parti %27,5 ile ikinci; fark 33,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 25,0 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 27'nci sırada. 32 sandık, 10.944 kayıtlı seçmen. Katılım %73,6 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Güvenlik Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Güvenlik Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGüvenlik MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.744%60,8%62,3%48,1%35,8+25,0
AK Parti2.144%27,5%27,3%27,5%33,0−5,6
Zafer Partisi245%3,1%2,6%1,6%1,9+1,2
DEM Parti218%2,8%2,4%2,8%5,4−2,6
İYİ Parti156%2,0%1,6%6,2%4,6−2,6
Yeniden Refah102%1,3%1,0%1,3%6,8−5,5
Saadet39%0,5%0,6%0,5%1,2−0,7
Büyük Birlik31%0,4%0,2%0,9%1,2−0,8
TİP29%0,4%0,6%0,4%0,4−0,1
BTP26%0,3%0,5%0,3%0,3+0,0
DEVA Partisi16%0,2%0,2%0,2%0,4−0,2
TKP15%0,2%0,2%0,1%0,3−0,1
DSP12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
EMEP6%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HKP4%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
HÜDA PAR3%0,0%0,1%0,2%0,6−0,6
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Millet1%0,0%0,1%0,0%0,1−0,1
Güvenlik Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.9448.055%73,67.805250

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler