Muratpaşa 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Muratpaşa sonuçlarında CHP %62,3 ile birinci, AK Parti %27,3 ile ikinci; fark 35,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 26,5 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 53'ünde CHP önde. CHP en güçlü Bahçelievler Mahallesi (%75,1); AK Parti en güçlü Yeşilova Mahallesi (%55,5). Katılım %72,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Muratpaşa 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Muratpaşa | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 167.512 | %62,3 | %48,1 | %35,8 | +26,5 |
| AK Parti | 73.293 | %27,3 | %27,5 | %33,0 | −5,8 |
| Zafer Partisi | 6.899 | %2,6 | %1,6 | %1,9 | +0,7 |
| DEM Parti | 6.406 | %2,4 | %2,8 | %5,4 | −3,0 |
| İYİ Parti | 4.213 | %1,6 | %6,2 | %4,6 | −3,0 |
| Yeniden Refah | 2.738 | %1,0 | %1,3 | %6,8 | −5,8 |
| Saadet | 1.551 | %0,6 | %0,5 | %1,2 | −0,6 |
| TİP | 1.506 | %0,6 | %0,4 | %0,4 | +0,1 |
| BTP | 1.311 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| TKP | 658 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 619 | %0,2 | %0,9 | %1,2 | −1,0 |
| DEVA Partisi | 476 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| EMEP | 315 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 286 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 266 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 264 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 151 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 150 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 92 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| AB Parti | 63 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 49 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Muratpaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.124 | 380.694 | 276.836 | %72,7 | 268.818 | 8.018 |
Muratpaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altındağ Mahallesi | CHP | %65,9 | %23,7 | %70,5 | 6.729 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %75,1 | %15,7 | %75,2 | 4.760 |
| Balbey Mahallesi | CHP | %55,3 | %36,1 | %66,2 | 778 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %52,8 | %34,8 | %75,8 | 124 |
| Bayındır Mahallesi | CHP | %64,2 | %24,3 | %76,5 | 6.651 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %55,2 | %31,4 | %74,2 | 8.807 |
| Çağlayan Mahallesi | CHP | %69,3 | %22,9 | %68,6 | 18.436 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %62,9 | %27,5 | %72,1 | 6.489 |
| Demircikara Mahallesi | CHP | %74,0 | %18,9 | %77,5 | 4.146 |
| Deniz Mahallesi | CHP | %66,6 | %22,9 | %70,2 | 5.263 |
| Doğuyaka Mahallesi | CHP | %57,6 | %27,9 | %76,2 | 3.612 |
| Dutlubahçe Mahallesi | CHP | %51,4 | %36,1 | %74,0 | 8.394 |
| Elmalı Mahallesi | CHP | %59,7 | %27,0 | %69,0 | 723 |
| Ermenek Mahallesi | CHP | %51,4 | %35,5 | %77,3 | 5.351 |
| Etiler Mahallesi | CHP | %52,0 | %35,4 | %73,5 | 10.756 |
| Fener Mahallesi | CHP | %72,7 | %19,2 | %70,2 | 12.951 |
| Gebizli Mahallesi | CHP | %60,0 | %27,8 | %72,1 | 6.962 |
| Gençlik Mahallesi | CHP | %74,6 | %18,2 | %72,5 | 4.913 |
| Güvenlik Mahallesi | CHP | %60,8 | %27,5 | %73,6 | 10.944 |
| Güzelbağ Mahallesi | CHP | %52,3 | %39,6 | %73,1 | 3.565 |
| Güzeloba Mahallesi | CHP | %65,4 | %25,5 | %63,8 | 25.047 |
| Güzeloluk Mahallesi | CHP | %55,4 | %36,4 | %73,9 | 6.254 |
| Haşimişcan Mahallesi | CHP | %70,2 | %20,0 | %68,2 | 1.190 |
| Kılınçarslan Mahallesi | CHP | %61,0 | %30,9 | %75,8 | 318 |
| Kırcami Mahallesi | CHP | %57,1 | %35,2 | %80,3 | 2.162 |
| Kışla Mahallesi | CHP | %62,7 | %26,6 | %66,7 | 2.505 |
| Kızılarık Mahallesi | CHP | %55,5 | %29,9 | %71,8 | 15.407 |
| Kızılsaray Mahallesi | CHP | %60,3 | %29,5 | %65,7 | 3.774 |
| Kızıltoprak Mahallesi | CHP | %58,5 | %31,0 | %73,8 | 17.933 |
| Konuksever Mahallesi | CHP | %54,9 | %32,2 | %74,2 | 15.610 |
| Mehmetçik Mahallesi | CHP | %56,2 | %35,2 | %78,4 | 1.558 |
| Meltem Mahallesi | CHP | %73,4 | %17,7 | %78,3 | 9.714 |
| Memurevleri Mahallesi | CHP | %66,5 | %22,9 | %74,4 | 5.759 |
| Meydankavağı Mahallesi | CHP | %65,2 | %26,0 | %75,2 | 20.541 |
| Muratpaşa Mahallesi | CHP | %53,3 | %31,2 | %73,0 | 9.611 |
| Sedir Mahallesi | CHP | %55,5 | %29,9 | %74,4 | 6.660 |
| Selçuk Mahallesi | CHP | %61,9 | %35,7 | %107,4 | 81 |
| Sinan Mahallesi | CHP | %64,5 | %26,1 | %69,7 | 6.100 |
| Soğuksu Mahallesi | CHP | %62,0 | %25,7 | %76,5 | 8.272 |
| Şirinyalı Mahallesi | CHP | %72,1 | %20,2 | %73,6 | 13.595 |
| Tahılpazarı Mahallesi | CHP | %52,7 | %34,1 | %63,8 | 1.635 |
| Tarım Mahallesi | CHP | %47,6 | %45,2 | %82,9 | 1.341 |
| Topçular Mahallesi | CHP | %46,0 | %43,7 | %93,2 | 439 |
| Tuzcular Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %48,2 | %104,8 | 83 |
| Üçgen Mahallesi | CHP | %63,0 | %27,6 | %70,7 | 7.962 |
| Varlık Mahallesi | CHP | %66,6 | %22,7 | %73,7 | 7.693 |
| Yenigöl Mahallesi | CHP | %49,1 | %41,6 | %83,2 | 1.035 |
| Yenigün Mahallesi | CHP | %55,8 | %32,5 | %72,6 | 17.233 |
| Yeşilbahçe Mahallesi | CHP | %73,3 | %19,1 | %77,0 | 12.788 |
| Yeşildere Mahallesi | CHP | %68,4 | %23,6 | %68,1 | 3.804 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %55,5 | %79,4 | 2.258 |
| Yıldız Mahallesi | CHP | %64,3 | %25,6 | %76,1 | 7.406 |
| Yüksekalan Mahallesi | CHP | %59,9 | %29,7 | %69,1 | 6.958 |
| Zerdalilik Mahallesi | CHP | %68,6 | %22,5 | %72,3 | 6.384 |
| Zümrütova Mahallesi | CHP | %52,2 | %41,9 | %79,6 | 1.230 |
İlgili sonuçlar