Akseki 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Akseki sonuçlarında CHP %46,3 ile birinci, AK Parti %46,1 ile ikinci; fark 0,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 10,6 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,1 (+13,1 puan). 51 mahalle ve köy arasından 24'ünde CHP önde. CHP en güçlü Pınarbaşı Mahallesi (%83,5); AK Parti en güçlü Ceceler Mahallesi (%81,6). Katılım %84,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akseki 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Akseki, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akseki | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.758 | %46,3 | %48,1 | %35,8 | +10,6 |
| AK Parti | 3.740 | %46,1 | %27,5 | %33,0 | +13,1 |
| Memleket | 183 | %2,3 | %0,1 | %0,2 | +2,0 |
| İYİ Parti | 139 | %1,7 | %6,2 | %4,6 | −2,9 |
| Yeniden Refah | 81 | %1,0 | %1,3 | %6,8 | −5,8 |
| Saadet | 79 | %1,0 | %0,5 | %1,2 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 70 | %0,9 | %1,6 | %1,9 | −1,0 |
| DP | 17 | %0,2 | %2,1 | %0,4 | −0,2 |
| BTP | 15 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Akseki seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 64 | 10.403 | 8.738 | %84,0 | 8.108 | 630 |
Akseki mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akşahap Mahallesi | CHP | %58,1 | %40,0 | %92,5 | 120 |
| Alaçeşme Mahallesi | CHP | %51,0 | %41,2 | %92,9 | 56 |
| Aşağıaşıklar Mahallesi | CHP | %75,5 | %20,4 | %79,4 | 63 |
| Bademli Mahallesi | AK Parti | %15,5 | %49,5 | %83,7 | 435 |
| Belenalan Mahallesi | CHP | %60,0 | %29,1 | %96,7 | 60 |
| Boğaz Mahallesi | CHP | %64,7 | %32,7 | %91,1 | 304 |
| Bucakalan Mahallesi | CHP | %54,4 | %36,8 | %101,6 | 63 |
| Bucakkışla Mahallesi | CHP | %53,7 | %31,7 | %116,2 | 37 |
| Büyükalan Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %50,8 | %85,0 | 147 |
| Ceceler Mahallesi | AK Parti | %15,8 | %81,6 | %64,5 | 124 |
| Cemerler Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %60,9 | %93,7 | 79 |
| Cendeve Mahallesi | AK Parti | %15,8 | %77,6 | %94,3 | 87 |
| Cevizli Mahallesi | CHP | %55,2 | %38,8 | %78,4 | 761 |
| Çaltılıçukur Mahallesi | CHP | %56,6 | %41,0 | %79,3 | 111 |
| Çanakpınar Mahallesi | CHP | %70,0 | %30,0 | %93,9 | 33 |
| Çınardibi Mahallesi | CHP | %53,5 | %41,7 | %93,5 | 139 |
| Çimiköy Mahallesi | AK Parti | %39,6 | %50,5 | %88,6 | 140 |
| Çukurköy Mahallesi | CHP | %60,0 | %34,8 | %80,3 | 152 |
| Değirmenlik Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %59,5 | %86,9 | 335 |
| Demirciler Mahallesi | CHP | %60,6 | %33,4 | %72,0 | 905 |
| Dikmen Mahallesi | CHP | %48,4 | %45,1 | %98,9 | 94 |
| Dutluca Mahallesi | CHP | %65,3 | %22,7 | %89,9 | 89 |
| Emiraşıklar Mahallesi | CHP | %69,8 | %24,4 | %84,5 | 103 |
| Erenyaka Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %53,1 | %88,0 | 83 |
| Fakılar Mahallesi | CHP | %55,4 | %36,6 | %83,8 | 148 |
| Geriş Mahallesi | CHP | %56,8 | %38,9 | %95,1 | 103 |
| Güçlüköy Mahallesi | CHP | %70,9 | %18,8 | %93,9 | 491 |
| Gümüşdamla Mahallesi | AK Parti | %47,3 | %49,6 | %76,1 | 310 |
| Güneykaya Mahallesi | AK Parti | %25,6 | %61,5 | %98,1 | 320 |
| Günyaka Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %57,5 | %71,8 | 124 |
| Güzelsu Mahallesi | CHP | %77,1 | %14,4 | %92,3 | 130 |
| Hacı İlyas Mahallesi | CHP | %57,4 | %34,7 | %72,6 | 365 |
| Hocaköy Mahallesi | AK Parti | %25,9 | %68,8 | %99,6 | 238 |
| Hüsamettinköy Mahallesi | CHP | %52,9 | %44,1 | %108,6 | 35 |
| Karakışla Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %60,5 | %84,2 | 158 |
| Kepez Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %61,9 | %95,6 | 296 |
| Kepezbeleni Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %50,9 | %92,5 | 186 |
| Kuyucak Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %62,0 | %80,4 | 383 |
| Mahmutlu Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %50,4 | %89,5 | 143 |
| Menteşbey Mahallesi | AK Parti | %25,0 | %66,7 | %64,4 | 59 |
| Minareli Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %50,0 | %92,0 | 25 |
| Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %83,5 | %15,7 | %87,3 | 150 |
| Sadıklar Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %62,1 | %89,3 | 75 |
| Salihler Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %70,2 | %82,6 | 144 |
| Sarıhacılar Mahallesi | CHP | %52,4 | %38,8 | %82,3 | 541 |
| Sarıhaliller Mahallesi | AK Parti | %19,1 | %76,6 | %82,8 | 58 |
| Sinanhoca Mahallesi | AK Parti | %27,0 | %64,6 | %95,1 | 203 |
| Susuzşahap Mahallesi | AK Parti | %21,1 | %71,1 | %75,2 | 105 |
| Süleymaniye Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %57,4 | %70,4 | 409 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %50,8 | %84,8 | 460 |
| Yarpuz Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %64,1 | %72,8 | 224 |
İlgili sonuçlar