Aksu 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Aksu sonuçlarında CHP %54,7 ile birinci, AK Parti %34,1 ile ikinci; fark 20,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 19,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Yenidumanlar Mahallesi (%72,4); AK Parti en güçlü İhsaniye Mahallesi (%49,1). Katılım %82,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aksu 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Aksu, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aksu | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 24.646 | %54,7 | %48,1 | %35,8 | +19,0 |
| AK Parti | 15.348 | %34,1 | %27,5 | %33,0 | +1,1 |
| DEM Parti | 1.662 | %3,7 | %2,8 | %5,4 | −1,7 |
| İYİ Parti | 1.179 | %2,6 | %6,2 | %4,6 | −2,0 |
| Yeniden Refah | 579 | %1,3 | %1,3 | %6,8 | −5,5 |
| Büyük Birlik | 497 | %1,1 | %0,9 | %1,2 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 405 | %0,9 | %1,6 | %1,9 | −1,0 |
| Saadet | 168 | %0,4 | %0,5 | %1,2 | −0,8 |
| BTP | 131 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 111 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 71 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| DSP | 69 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TİP | 62 | %0,1 | %0,4 | %0,4 | −0,3 |
| HKP | 40 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| AB Parti | 23 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Aksu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 181 | 57.075 | 47.309 | %82,9 | 45.017 | 2.292 |
Aksu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaylı Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %48,8 | %94,4 | 859 |
| Altıntaş Mahallesi | CHP | %53,5 | %32,4 | %69,3 | 4.259 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %40,9 | %40,0 | %71,9 | 2.441 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %56,1 | %34,9 | %84,2 | 1.391 |
| Boztepe Mahallesi | CHP | %46,6 | %39,0 | %93,8 | 1.157 |
| Cihadiye Mahallesi | CHP | %62,4 | %23,8 | %81,0 | 2.254 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,6 | %29,3 | %90,7 | 443 |
| Çalkaya Mahallesi | CHP | %65,2 | %28,2 | %88,0 | 1.536 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %49,1 | %41,3 | %83,3 | 2.839 |
| Dumanlar Mahallesi | CHP | %52,5 | %35,6 | %91,8 | 645 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %47,3 | %89,4 | 828 |
| Fettahlı Mahallesi | CHP | %52,0 | %41,2 | %96,3 | 921 |
| Gökdere Mahallesi | CHP | %58,7 | %34,7 | %91,1 | 1.287 |
| Güloluk Mahallesi | CHP | %61,2 | %31,6 | %94,0 | 613 |
| Güzelyurt Mahallesi | CHP | %58,5 | %30,6 | %81,6 | 4.701 |
| Hacıaliler Mahallesi | CHP | %61,8 | %29,7 | %87,1 | 3.044 |
| İhsaniye Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %49,1 | %94,1 | 305 |
| Karaçallı Mahallesi | CHP | %56,4 | %35,7 | %92,6 | 956 |
| Karaöz Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %47,0 | %91,8 | 1.640 |
| Kayadibi Mahallesi | CHP | %53,6 | %33,0 | %94,9 | 197 |
| Kemerağzı Mahallesi | CHP | %59,3 | %28,1 | %66,8 | 3.847 |
| Konak Mahallesi | CHP | %50,9 | %37,7 | %90,4 | 394 |
| Kumköy Mahallesi | CHP | %60,0 | %25,7 | %93,5 | 1.110 |
| Kundu Mahallesi | CHP | %47,0 | %28,6 | %82,8 | 1.511 |
| Kurşunlu Mahallesi | CHP | %48,2 | %42,0 | %89,4 | 1.730 |
| Macun Mahallesi | CHP | %57,5 | %32,4 | %78,9 | 3.063 |
| Mandırlar Mahallesi | CHP | %63,4 | %26,5 | %89,3 | 1.066 |
| Murtuna Mahallesi | CHP | %59,2 | %34,4 | %83,2 | 1.527 |
| Pınarlı Mahallesi | CHP | %54,6 | %30,0 | %78,2 | 4.925 |
| Soğucaksu Mahallesi | CHP | %61,5 | %27,0 | %84,6 | 728 |
| Solak Mahallesi | CHP | %52,7 | %43,4 | %93,1 | 518 |
| Topallı Mahallesi | CHP | %54,4 | %37,6 | %91,7 | 1.585 |
| Yenidumanlar Mahallesi | CHP | %72,4 | %19,6 | %87,2 | 196 |
| Yeşilkaraman Mahallesi | CHP | %63,5 | %26,3 | %96,4 | 576 |
| Yurtpınar Mahallesi | CHP | %47,6 | %45,2 | %87,6 | 1.983 |
İlgili sonuçlar