Şirinyalı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Şirinyalı Mahallesi sonuçlarında CHP %72,1 ile birinci, AK Parti %20,2 ile ikinci; fark 51,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 36,3 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 7'nci sırada. 40 sandık, 13.595 kayıtlı seçmen. Katılım %73,6 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Şirinyalı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Şirinyalı Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyŞirinyalı MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.070%72,1%62,3%48,1%35,8+36,3
AK Parti1.978%20,2%27,3%27,5%33,0−12,9
Zafer Partisi256%2,6%2,6%1,6%1,9+0,7
İYİ Parti103%1,1%1,6%6,2%4,6−3,6
DEM Parti96%1,0%2,4%2,8%5,4−4,4
TİP75%0,8%0,6%0,4%0,4+0,3
Yeniden Refah43%0,4%1,0%1,3%6,8−6,4
Saadet37%0,4%0,6%0,5%1,2−0,8
BTP32%0,3%0,5%0,3%0,3+0,0
DEVA Partisi24%0,2%0,2%0,2%0,4−0,1
TKP23%0,2%0,2%0,1%0,3−0,0
Büyük Birlik16%0,2%0,2%0,9%1,2−1,0
Vatan Partisi14%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP10%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKH7%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
HÜDA PAR6%0,1%0,1%0,2%0,6−0,5
Millet5%0,1%0,1%0,0%0,1−0,0
DSP4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Şirinyalı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4013.59510.006%73,69.804202

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler