Memurevleri Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Memurevleri Mahallesi sonuçlarında CHP %66,5 ile birinci, AK Parti %22,9 ile ikinci; fark 43,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 30,8 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 14'üncü sırada. 17 sandık, 5.759 kayıtlı seçmen. Katılım %74,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Memurevleri Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Memurevleri Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMemurevleri MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.771%66,5%62,3%48,1%35,8+30,8
AK Parti954%22,9%27,3%27,5%33,0−10,1
Zafer Partisi107%2,6%2,6%1,6%1,9+0,7
DEM Parti101%2,4%2,4%2,8%5,4−3,0
İYİ Parti72%1,7%1,6%6,2%4,6−2,9
Yeniden Refah60%1,4%1,0%1,3%6,8−5,4
TİP20%0,5%0,6%0,4%0,4+0,0
BTP16%0,4%0,5%0,3%0,3+0,1
TKP14%0,3%0,2%0,1%0,3+0,1
Büyük Birlik13%0,3%0,2%0,9%1,2−0,9
Saadet11%0,3%0,6%0,5%1,2−0,9
DSP7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKH4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
DEVA Partisi2%0,0%0,2%0,2%0,4−0,3
Milli Yol2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
HÜDA PAR1%0,0%0,1%0,2%0,6−0,6
Memurevleri Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
175.7594.287%74,44.164123

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler