Gençlik Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Gençlik Mahallesi sonuçlarında CHP %74,6 ile birinci, AK Parti %18,2 ile ikinci; fark 56,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 38,9 puan üstünde. CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 15 sandık, 4.913 kayıtlı seçmen. Katılım %72,5 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gençlik Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gençlik Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGençlik MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.596%74,6%62,3%48,1%35,8+38,9
AK Parti632%18,2%27,3%27,5%33,0−14,9
Zafer Partisi75%2,2%2,6%1,6%1,9+0,3
İYİ Parti44%1,3%1,6%6,2%4,6−3,3
DEM Parti33%0,9%2,4%2,8%5,4−4,5
TİP24%0,7%0,6%0,4%0,4+0,2
Yeniden Refah19%0,5%1,0%1,3%6,8−6,2
TKP12%0,3%0,2%0,1%0,3+0,1
Saadet10%0,3%0,6%0,5%1,2−0,9
DSP9%0,3%0,1%0,1%0,1+0,1
BTP8%0,2%0,5%0,3%0,3−0,1
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
EMEP4%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
TKH4%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
DEVA Partisi3%0,1%0,2%0,2%0,4−0,3
HKP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Gençlik Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.9133.563%72,53.47885

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler