Damal 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Damal sonuçlarında Bağımsızlar %50,5 ile birinci, CHP %30,4 ile ikinci; fark 20,2 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%0,3) 50,2 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,8 (+6,2 puan). 15 mahalle ve köy arasından 11'inde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Seyitören Köyü (%88,4); CHP en güçlü Mustafa Kemal Mahallesi (%58,4). Katılım %74,9 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Damal 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Damal, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Damal | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 1.338 | %50,5 | %4,1 | %0,3 | +50,2 |
| CHP | 804 | %30,4 | %28,0 | %34,5 | −4,2 |
| AK Parti | 251 | %9,5 | %28,3 | %32,4 | −22,9 |
| TİP | 181 | %6,8 | %0,7 | %0,6 | +6,2 |
| BTP | 16 | %0,6 | %0,5 | %0,4 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,6 | %0,4 | %0,1 | +0,5 |
| Saadet | 13 | %0,5 | %0,7 | %1,3 | −0,8 |
| DEVA Partisi | 9 | %0,3 | %2,9 | %0,5 | −0,1 |
| Büyük Birlik | 9 | %0,3 | %0,3 | %1,3 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| SOL Parti | 6 | %0,2 | %1,0 | %0,2 | +0,1 |
Damal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 18 | 3.888 | 2.913 | %74,9 | 2.649 | 264 |
Damal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ata Mahallesi | Bağımsızlar | %62,5 | %27,3 | %79,1 | 172 |
| Burmadere Köyü | CHP | %14,1 | %38,4 | %73,1 | 446 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %74,3 | %11,0 | %80,5 | 297 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %33,9 | %53,2 | %80,2 | 172 |
| Dereköy | CHP | %30,2 | %44,2 | %86,3 | 124 |
| Eskikılıç Köyü | Bağımsızlar | %69,8 | %12,2 | %72,7 | 315 |
| İkizdere Köyü | Bağımsızlar | %64,0 | %10,0 | %65,5 | 84 |
| İnönü Mahallesi | Bağımsızlar | %67,5 | %13,8 | %80,7 | 114 |
| Kalender Mahallesi | Bağımsızlar | %61,8 | %21,8 | %88,2 | 68 |
| Konuk Sever Mahallesi | Bağımsızlar | %47,5 | %34,1 | %72,3 | 462 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %34,2 | %58,4 | %75,4 | 615 |
| Otağlı Köyü | Bağımsızlar | %66,7 | %11,5 | %74,8 | 270 |
| Serhat Mahallesi | Bağımsızlar | %36,5 | %33,8 | %70,7 | 338 |
| Seyitören Köyü | Bağımsızlar | %88,4 | %8,3 | %71,6 | 349 |
| Tepeköy | Bağımsızlar | %48,7 | %41,0 | %67,7 | 62 |
İlgili sonuçlar