Göle 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Göle sonuçlarında AK Parti %28,1 ile birinci, CHP %25,7 ile ikinci; fark 2,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 4,3 puan altında. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,1 (+13,3 puan). 57 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kayaaltı Köyü (%70,1); CHP en güçlü Sürügüden Köyü (%58,6). Katılım %73,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Göle 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Göle, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Göle | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.312 | %28,1 | %28,3 | %32,4 | −4,3 |
| CHP | 3.026 | %25,7 | %28,0 | %34,5 | −8,8 |
| DEM Parti | 2.245 | %19,1 | %11,9 | %5,8 | +13,3 |
| Yeniden Refah | 2.034 | %17,3 | %5,6 | %7,0 | +10,3 |
| DEVA Partisi | 375 | %3,2 | %2,9 | %0,5 | +2,7 |
| MHP | 333 | %2,8 | %12,4 | %6,6 | −3,8 |
| Saadet | 142 | %1,2 | %0,7 | %1,3 | −0,1 |
| BTP | 80 | %0,7 | %0,5 | %0,4 | +0,3 |
| SOL Parti | 76 | %0,6 | %1,0 | %0,2 | +0,5 |
| HÜDA PAR | 67 | %0,6 | %0,4 | %0,7 | −0,1 |
| TİP | 50 | %0,4 | %0,7 | %0,6 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
Göle seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 77 | 17.570 | 12.839 | %73,1 | 11.776 | 1.063 |
Göle mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpaşen Köyü | CHP | %13,7 | %57,9 | %62,1 | 311 |
| Balçeşme Köyü | AK Parti | %29,1 | %13,2 | %56,7 | 367 |
| Bellitepe Köyü | AK Parti | %43,8 | %12,3 | %78,8 | 99 |
| Budaklı Köyü | AK Parti | %36,5 | %28,4 | %85,0 | 187 |
| Büyükaltınbulak Köyü | DEM Parti | %18,5 | %28,9 | %84,7 | 215 |
| Çakıldere Köyü | CHP | %21,9 | %35,4 | %72,3 | 137 |
| Çakırüzüm Köyü | AK Parti | %37,8 | %14,9 | %78,5 | 247 |
| Çalıdere Köyü | AK Parti | %36,9 | %4,9 | %68,3 | 312 |
| Çardaklı Köyü | AK Parti | %42,1 | %9,7 | %65,7 | 254 |
| Çayırbaşı Köyü | CHP | %33,5 | %34,2 | %76,1 | 218 |
| Çobanköy | DEM Parti | %17,9 | %15,6 | %72,4 | 304 |
| Çullu Köyü | CHP | %17,6 | %23,5 | %61,7 | 60 |
| Damlasu Köyü | AK Parti | %60,9 | %13,0 | %73,5 | 34 |
| Dedekılıcı Köyü | AK Parti | %43,0 | %16,2 | %87,9 | 206 |
| Dengeli Köyü | CHP | %22,3 | %40,0 | %79,8 | 188 |
| Dereyolu Köyü | AK Parti | %29,3 | %17,2 | %42,8 | 187 |
| Dölekçayır Köyü | DEM Parti | %21,5 | %9,6 | %56,7 | 247 |
| Durucasu Köyü | CHP | %33,3 | %40,4 | %52,6 | 114 |
| Esenboğaz Köyü | DEM Parti | %7,9 | %9,2 | %83,3 | 192 |
| Esenyayla Köyü | AK Parti | %41,5 | %13,3 | %87,6 | 291 |
| Eskidemirkapı Köyü | DEM Parti | %27,6 | %17,1 | %84,3 | 159 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %26,8 | %72,5 | 1.458 |
| Filizli Köyü | Yeniden Refah | %18,4 | %8,8 | %87,0 | 192 |
| Gedik Köyü | DEM Parti | %25,6 | %7,7 | %67,1 | 246 |
| Gülüstan Köyü | CHP | %35,0 | %36,7 | %60,4 | 101 |
| Günorta Köyü | AK Parti | %46,3 | %11,1 | %42,1 | 133 |
| Hoşdülbent Köyü | AK Parti | %24,3 | %23,5 | %82,8 | 145 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %54,0 | %39,7 | %74,4 | 180 |
| Karlıyazı Köyü | CHP | %12,0 | %52,2 | %72,2 | 263 |
| Kayaaltı Köyü | AK Parti | %70,1 | %18,0 | %54,2 | 312 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Yeniden Refah | %23,2 | %26,6 | %73,7 | 841 |
| Koyunlu Köyü | CHP | %9,7 | %42,1 | %74,9 | 383 |
| Köprülü-Dedeşen Mahallesi | AK Parti | %35,6 | %17,5 | %79,8 | 312 |
| Köprülü-Durançam Mahallesi | CHP | %28,3 | %33,3 | %77,9 | 339 |
| Köprülü-Köprülü Merkez Mahallesi | CHP | %25,7 | %26,5 | %72,2 | 773 |
| Köprülü-Kuzupınarı Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %11,9 | %69,0 | 174 |
| Kubilay Bey Mahallesi | AK Parti | %29,4 | %24,4 | %70,9 | 998 |
| Kuytuca Köyü | DEM Parti | %24,0 | %16,7 | %85,0 | 527 |
| Küçükaltınbulak Köyü | AK Parti | %38,5 | %17,1 | %75,5 | 470 |
| Mollahasan Köyü | AK Parti | %38,3 | %21,7 | %77,9 | 249 |
| Okçu Köyü | CHP | %20,7 | %36,4 | %67,1 | 331 |
| Salim Bey Mahallesi | AK Parti | %27,5 | %26,9 | %75,2 | 1.026 |
| Samandöken Köyü | AK Parti | %36,4 | %26,5 | %71,2 | 621 |
| Senemoğlu Köyü | DEM Parti | %8,7 | %2,9 | %80,7 | 724 |
| Serinçayır Köyü | DEM Parti | %14,9 | %37,3 | %52,5 | 139 |
| Sürügüden Köyü | CHP | %8,9 | %58,6 | %76,1 | 209 |
| Tahtakıran Köyü | AK Parti | %36,2 | %21,3 | %72,1 | 204 |
| Tellioğlu Köyü | Yeniden Refah | %16,1 | %29,0 | %50,0 | 140 |
| Toptaş Köyü | DEM Parti | %16,0 | %28,6 | %49,0 | 247 |
| Uğurtaşı Köyü | AK Parti | %43,7 | %36,1 | %74,7 | 186 |
| Yağmuroğlu Köyü | AK Parti | %26,3 | %22,8 | %82,1 | 151 |
| Yanatlı Köyü | CHP | %24,0 | %45,9 | %81,9 | 254 |
| Yavuzlar Köyü | CHP | %34,0 | %50,0 | %55,6 | 90 |
| Yeleçli Köyü | CHP | %30,6 | %38,9 | %85,7 | 84 |
| Yenidemirkapı Köyü | Yeniden Refah | %25,0 | %18,5 | %74,4 | 133 |
| Yeniköy | CHP | %34,3 | %54,0 | %89,8 | 472 |
| Yiğitkonağı Köyü | CHP | %24,3 | %36,9 | %82,1 | 134 |
İlgili sonuçlar