Yeşilova 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yeşilova sonuçlarında CHP %55,4 ile birinci, AK Parti %31,9 ile ikinci; fark 23,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 20,9 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 36'sında CHP önde. CHP en güçlü Niyazlar Köyü (%95,0); AK Parti en güçlü Orhanlı Köyü (%57,4). Katılım %84,4 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilova 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yeşilova, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeşilova | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.338 | %55,4 | %34,5 | %34,5 | +20,9 |
| AK Parti | 3.068 | %31,9 | %35,6 | %32,4 | −0,6 |
| MHP | 575 | %6,0 | %18,3 | %6,6 | −0,6 |
| İYİ Parti | 320 | %3,3 | %4,7 | %4,6 | −1,3 |
| Saadet | 154 | %1,6 | %1,3 | %1,3 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 51 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| BTP | 49 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 36 | %0,4 | %0,2 | %0,7 | −0,3 |
| SOL Parti | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| TİP | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,6 | −0,4 |
Yeşilova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 12.440 | 10.505 | %84,4 | 9.627 | 878 |
Yeşilova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | CHP | %86,8 | %7,7 | %92,3 | 208 |
| Alanköy | CHP | %60,9 | %35,3 | %87,7 | 195 |
| Armutköy | CHP | %76,6 | %18,0 | %96,7 | 153 |
| Aşağıkırlı Köyü | AK Parti | %38,3 | %40,4 | %75,0 | 72 |
| Bahcelievler Mahallesi | CHP | %58,6 | %34,1 | %94,7 | 472 |
| Başkuyu Köyü | AK Parti | %30,7 | %44,4 | %89,4 | 311 |
| Bayındır Köyü | CHP | %64,8 | %14,3 | %88,0 | 125 |
| Bayırbaşı Köyü | CHP | %45,3 | %30,2 | %69,1 | 81 |
| Bedirli Köyü | CHP | %56,7 | %29,3 | %94,5 | 510 |
| Beyköy | CHP | %68,2 | %18,2 | %95,7 | 23 |
| Büyükyaka Köyü | CHP | %52,3 | %41,7 | %75,5 | 212 |
| Çaltepe Köyü | CHP | %42,8 | %27,3 | %87,5 | 359 |
| Çardak Köyü | CHP | %67,4 | %20,9 | %100,0 | 95 |
| Çeltek Köyü | CHP | %64,8 | %24,5 | %89,3 | 187 |
| Çuvallı Köyü | CHP | %61,0 | %27,1 | %95,7 | 231 |
| Değirmen Mahallesi | CHP | %57,1 | %33,3 | %82,6 | 287 |
| Dereköy | CHP | %65,6 | %27,7 | %90,8 | 294 |
| Doğanbaba Köyü | CHP | %47,1 | %29,9 | %79,1 | 464 |
| Düdenköy | CHP | %49,1 | %31,9 | %86,6 | 164 |
| Elden Köyü | CHP | %55,2 | %23,9 | %100,0 | 67 |
| Emek Mahallesi | CHP | %66,7 | %26,3 | %80,6 | 789 |
| Gençali Köyü | CHP | %63,0 | %18,2 | %95,9 | 171 |
| Gökçeyaka Köyü | AK Parti | %25,5 | %55,7 | %91,5 | 130 |
| Güney Köyü | CHP | %64,2 | %26,9 | %65,0 | 901 |
| Harmanlı Köyü | CHP | %63,9 | %23,0 | %86,4 | 361 |
| Horozköy | CHP | %50,8 | %36,9 | %87,8 | 90 |
| Işıklar Köyü | CHP | %55,7 | %34,2 | %86,0 | 93 |
| İğdir Köyü | CHP | %44,2 | %37,4 | %100,0 | 187 |
| Karaatlı Köyü | CHP | %63,7 | %26,9 | %92,5 | 187 |
| Karaköy | AK Parti | %37,5 | %50,0 | %79,4 | 63 |
| Kavakköy | CHP | %57,7 | %32,7 | %88,8 | 187 |
| Kayadibi Mahallesi | CHP | %69,0 | %27,3 | %86,2 | 513 |
| Koyunlar Çeşme Mahallesi | CHP | %55,3 | %36,7 | %78,9 | 942 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %59,4 | %33,3 | %75,8 | 1.214 |
| Niyazlar Köyü | CHP | %95,0 | %5,0 | %72,7 | 55 |
| Onacak Köyü | AK Parti | %31,4 | %57,1 | %94,0 | 50 |
| Orhanlı Köyü | AK Parti | %24,7 | %57,4 | %95,0 | 179 |
| Örencik Köyü | CHP | %48,5 | %34,3 | %93,9 | 114 |
| Salda Köyü | AK Parti | %27,6 | %51,0 | %83,3 | 975 |
| Sazak Köyü | CHP | %44,1 | %43,4 | %88,8 | 169 |
| Taşpınar Köyü | CHP | %55,3 | %19,1 | %98,1 | 53 |
| Yarışlı Köyü | CHP | %55,8 | %23,0 | %96,2 | 449 |
| Yukarı Kırlı Köyü | CHP | %55,0 | %32,5 | %70,7 | 58 |
İlgili sonuçlar