Burdur Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Burdur Merkez sonuçlarında CHP %41,2 ile birinci, AK Parti %38,3 ile ikinci; fark 2,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 6,7 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,3 (+5,9 puan). 86 mahalle ve köy arasından 42'sinde CHP önde. CHP en güçlü Erikli Köyü (%82,0); AK Parti en güçlü Ulupınar Köyü (%63,0). Katılım %83,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Burdur Merkez 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Burdur Merkez, Burdur, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Burdur Merkez | Burdur | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 26.802 | %41,2 | %34,5 | %34,5 | +6,7 |
| AK Parti | 24.932 | %38,3 | %35,6 | %32,4 | +5,9 |
| MHP | 3.717 | %5,7 | %18,3 | %6,6 | −0,9 |
| İYİ Parti | 3.091 | %4,8 | %4,7 | %4,6 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 1.749 | %2,7 | %1,0 | %2,4 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 1.537 | %2,4 | %2,0 | %7,0 | −4,6 |
| Saadet | 997 | %1,5 | %1,3 | %1,3 | +0,2 |
| Büyük Birlik | 536 | %0,8 | %0,5 | %1,3 | −0,5 |
| TİP | 341 | %0,5 | %0,3 | %0,6 | −0,1 |
| BTP | 249 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 227 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,1 |
| DEM Parti | 223 | %0,3 | %0,1 | %5,8 | −5,4 |
| DSP | 196 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 107 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 99 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| Millet | 75 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Milli Yol | 66 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 62 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| SOL Parti | 56 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Burdur Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 288 | 81.640 | 68.429 | %83,8 | 65.062 | 3.367 |
Burdur Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akın Mahallesi | CHP | %44,8 | %38,5 | %89,4 | 434 |
| Aksu Köyü | CHP | %44,4 | %33,3 | %111,5 | 26 |
| Akyaka Köyü | AK Parti | %15,8 | %57,6 | %94,4 | 301 |
| Akyayla Köyü | AK Parti | %28,8 | %53,6 | %93,1 | 173 |
| Armağan İlci Mahallesi | CHP | %47,1 | %31,8 | %79,4 | 5.282 |
| Askeriye Köyü | CHP | %37,9 | %36,1 | %90,1 | 1.075 |
| Aşağımüslimler Köyü | AK Parti | %14,4 | %61,4 | %90,4 | 157 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %52,2 | %29,4 | %78,5 | 2.592 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %43,9 | %85,1 | 3.108 |
| Aziziye Köyü | CHP | %61,3 | %30,4 | %86,5 | 459 |
| Bağlar Mahallesi | CHP | %41,5 | %40,3 | %83,4 | 4.301 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %52,7 | %30,0 | %76,7 | 4.873 |
| Başmakçı Köyü | CHP | %52,3 | %33,6 | %78,8 | 203 |
| Bayındır Köyü | CHP | %60,2 | %29,6 | %95,6 | 316 |
| Bereket Köyü | AK Parti | %34,1 | %37,4 | %97,1 | 104 |
| Beşkavak Köyü | AK Parti | %27,6 | %42,9 | %97,0 | 101 |
| Boğaziçi Köyü | CHP | %40,7 | %30,8 | %81,2 | 117 |
| Bozkurt Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %42,1 | %82,4 | 3.230 |
| Bozlar Köyü | CHP | %37,7 | %31,2 | %97,6 | 84 |
| Burç Mahallesi | CHP | %52,1 | %28,9 | %78,8 | 2.466 |
| Büğdüz Köyü | AK Parti | %15,8 | %53,2 | %92,0 | 1.335 |
| Cemil Mahallesi | CHP | %40,8 | %39,7 | %85,3 | 1.158 |
| Cimbilli Köyü | CHP | %40,0 | %32,3 | %101,4 | 72 |
| Çallıca Köyü | AK Parti | %35,5 | %36,7 | %94,4 | 486 |
| Çatağıl Köyü | AK Parti | %17,7 | %59,3 | %93,4 | 950 |
| Çendik Köyü | AK Parti | %39,8 | %39,8 | %92,3 | 311 |
| Çeşmedamı Mahallesi | CHP | %46,5 | %31,4 | %81,7 | 421 |
| Çine Köyü | CHP | %48,8 | %21,5 | %88,7 | 406 |
| Değirmenler Mahallesi | CHP | %46,2 | %37,8 | %79,7 | 646 |
| Dere Mahallesi | CHP | %51,0 | %33,6 | %92,3 | 405 |
| Düğer Köyü | AK Parti | %30,6 | %37,3 | %95,3 | 447 |
| Emek Mahallesi | CHP | %45,0 | %31,9 | %77,3 | 6.517 |
| Erikli Köyü | CHP | %82,0 | %6,0 | %98,1 | 52 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %54,9 | %25,9 | %80,5 | 3.478 |
| Gökçebağ Köyü | AK Parti | %30,9 | %45,0 | %94,5 | 934 |
| Günalan Köyü | AK Parti | %20,5 | %52,7 | %93,4 | 272 |
| Güneyyayla Köyü | AK Parti | %20,7 | %49,0 | %94,7 | 228 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %40,2 | %40,6 | %91,9 | 321 |
| Halıcılar Köyü | AK Parti | %19,6 | %61,6 | %87,7 | 1.097 |
| Hızır İlyas Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %47,1 | %84,2 | 3.327 |
| İğdeli Köyü | AK Parti | %10,8 | %46,8 | %97,5 | 121 |
| İlyasköy | CHP | %40,8 | %36,9 | %89,5 | 477 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %38,4 | %37,5 | %86,2 | 282 |
| Kapaklı Köyü | CHP | %48,5 | %35,4 | %76,6 | 137 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %26,5 | %58,8 | %100,0 | 36 |
| Karaçal Köyü | CHP | %47,1 | %31,9 | %93,6 | 234 |
| Karakent Köyü | CHP | %38,0 | %25,0 | %91,9 | 246 |
| Karasenir Mahallesi | CHP | %44,4 | %40,2 | %80,3 | 1.767 |
| Kartalpınar Köyü | AK Parti | %20,6 | %45,1 | %98,5 | 197 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %26,1 | %50,4 | %96,2 | 131 |
| Kayaaltı Köyü | CHP | %53,6 | %23,8 | %92,6 | 733 |
| Kayış Köyü | CHP | %58,6 | %23,7 | %97,1 | 863 |
| Kışla Mahallesi | AK Parti | %27,8 | %43,6 | %90,2 | 1.067 |
| Kocapınar Köyü | AK Parti | %29,9 | %36,0 | %93,7 | 238 |
| Konak Mahallesi | CHP | %42,3 | %36,5 | %78,1 | 1.884 |
| Kozluca Köyü | CHP | %44,4 | %38,4 | %93,3 | 868 |
| Kökez Köyü | AK Parti | %42,5 | %47,5 | %94,7 | 133 |
| Kumluca Köyü | AK Parti | %38,2 | %40,2 | %99,1 | 107 |
| Kurna Köyü | AK Parti | %36,4 | %45,1 | %90,3 | 370 |
| Kuruçay Köyü | AK Parti | %22,4 | %44,1 | %94,9 | 178 |
| Kuyu Mahallesi | CHP | %45,9 | %41,9 | %86,3 | 212 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %43,6 | %88,4 | 1.506 |
| Menderes Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %48,9 | %86,3 | 2.340 |
| Necati Bey Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %47,2 | %107,1 | 196 |
| Özgür Mahallesi | CHP | %42,5 | %35,6 | %74,3 | 1.302 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %45,2 | %82,2 | 297 |
| Recep Mahallesi | CHP | %49,1 | %39,2 | %82,4 | 391 |
| Sakarya Mahallesi | CHP | %42,6 | %40,5 | %90,6 | 383 |
| Sarıova Köyü | AK Parti | %20,6 | %47,1 | %109,4 | 32 |
| Sinan Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %44,2 | %93,0 | 215 |
| Soğanlı Köyü | CHP | %40,7 | %37,4 | %96,0 | 100 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %28,6 | %44,4 | %96,6 | 328 |
| Şeker Evleri Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %41,7 | %85,0 | 753 |
| Şirinevler Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %41,2 | %83,8 | 4.053 |
| Taşkapı Köyü | AK Parti | %18,1 | %45,6 | %94,2 | 622 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %38,3 | %46,7 | %88,2 | 399 |
| Ulupınar Köyü | AK Parti | %25,9 | %63,0 | %83,3 | 66 |
| Üçdibek Mahallesi | CHP | %45,4 | %40,0 | %87,4 | 318 |
| Yarıköy | CHP | %39,8 | %32,7 | %89,9 | 326 |
| Yassıgüme Köyü | AK Parti | %17,7 | %50,3 | %81,1 | 376 |
| Yaylabeli Köyü | AK Parti | %34,5 | %46,9 | %88,5 | 148 |
| Yazıköy | AK Parti | %22,4 | %52,3 | %90,9 | 406 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %44,2 | %36,9 | %79,8 | 2.749 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %42,1 | %38,8 | %86,4 | 682 |
| Yeşildağ Köyü | AK Parti | %41,2 | %43,1 | %101,8 | 55 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %43,5 | %37,2 | %78,4 | 1.051 |
İlgili sonuçlar