Kargı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Kargı sonuçlarında AK Parti %44,6 ile birinci, CHP %29,7 ile ikinci; fark 15,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 12,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,7 (+11,1 puan). 64 mahalle ve köy arasından 48'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaosmanlı Köyü (%81,0); CHP en güçlü Hacıveli Köyü (%55,6). Katılım %83,4 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kargı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Kargı, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kargı | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.862 | %44,6 | %34,1 | %32,4 | +12,2 |
| CHP | 3.233 | %29,7 | %26,2 | %34,5 | −4,8 |
| MHP | 1.925 | %17,7 | %20,1 | %6,6 | +11,1 |
| İYİ Parti | 330 | %3,0 | %3,7 | %4,6 | −1,6 |
| Saadet | 143 | %1,3 | %1,3 | %1,3 | +0,0 |
| Büyük Birlik | 117 | %1,1 | %1,2 | %1,3 | −0,2 |
| Zafer Partisi | 92 | %0,8 | %1,7 | %2,4 | −1,6 |
| BTP | 91 | %0,8 | %0,4 | %0,4 | +0,5 |
| DEVA Partisi | 30 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | −0,2 |
| EMEP | 28 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| TİP | 27 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,5 |
Kargı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 13.990 | 11.670 | %83,4 | 10.896 | 774 |
Kargı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullah Köyü | AK Parti | %77,4 | %6,5 | %79,5 | 127 |
| Akçataş Köyü | AK Parti | %52,0 | %24,0 | %65,0 | 40 |
| Akkaya Köyü | AK Parti | %56,7 | %11,7 | %95,9 | 147 |
| Akkese Köyü | AK Parti | %44,9 | %31,5 | %81,0 | 248 |
| Alioğlu Köyü | AK Parti | %43,2 | %18,9 | %88,7 | 97 |
| Arık Köyü | AK Parti | %51,9 | %29,8 | %86,6 | 134 |
| Avşar Köyü | AK Parti | %55,6 | %8,9 | %71,4 | 77 |
| Bademce Köyü | AK Parti | %72,1 | %9,0 | %86,7 | 135 |
| Bağözü Köyü | AK Parti | %65,5 | %6,4 | %77,7 | 148 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %33,1 | %46,1 | %79,0 | 1.444 |
| Başköy | AK Parti | %70,6 | %2,9 | %59,3 | 59 |
| Bayat Köyü | AK Parti | %57,9 | %7,0 | %64,7 | 116 |
| Beygircioğlu Köyü | AK Parti | %65,2 | %11,1 | %66,2 | 219 |
| Bozarmut Köyü | MHP | %31,3 | %18,8 | %55,4 | 242 |
| Cihadiye Köyü | AK Parti | %42,2 | %28,6 | %89,8 | 235 |
| Çakırlar Köyü | AK Parti | %57,5 | %28,3 | %72,1 | 179 |
| Çalköy | AK Parti | %44,0 | %34,1 | %59,7 | 159 |
| Çeltiközü Köyü | AK Parti | %56,2 | %30,8 | %85,4 | 171 |
| Çetmi Köyü | MHP | %24,8 | %6,6 | %58,1 | 215 |
| Çobankaya Köyü | AK Parti | %40,0 | %20,0 | %55,1 | 89 |
| Çobanlar Köyü | AK Parti | %60,3 | %23,5 | %68,0 | 103 |
| Çukuralıç Köyü | AK Parti | %36,2 | %15,2 | %94,6 | 386 |
| Demirören Köyü | AK Parti | %54,7 | %18,7 | %89,0 | 91 |
| Dereköy | AK Parti | %65,1 | %14,7 | %87,4 | 326 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %34,7 | %52,4 | %88,7 | 700 |
| Gökbudak Köyü | AK Parti | %56,3 | %18,8 | %75,0 | 24 |
| Gökçedoğan Köyü | AK Parti | %43,4 | %6,7 | %94,3 | 405 |
| Gölet Köyü | AK Parti | %55,3 | %8,2 | %56,6 | 173 |
| Göletdere Köyü | MHP | %32,4 | %8,6 | %85,1 | 181 |
| Gölköy | CHP | %27,5 | %38,3 | %82,4 | 187 |
| Gümüşoğlu Köyü | AK Parti | %40,3 | %22,6 | %101,5 | 68 |
| Güneyköy | AK Parti | %67,7 | %9,3 | %90,4 | 270 |
| Günyazı Köyü | AK Parti | %77,1 | %8,6 | %65,7 | 108 |
| Hacıhamza Köyü | AK Parti | %40,2 | %21,6 | %82,9 | 665 |
| Hacıveli Köyü | CHP | %27,0 | %55,6 | %87,7 | 81 |
| Halılar Köyü | CHP | %29,9 | %48,9 | %92,0 | 377 |
| İmambey Mahallesi | CHP | %29,5 | %54,1 | %89,0 | 518 |
| İnceçay Köyü | AK Parti | %70,2 | %7,1 | %98,9 | 92 |
| Kabakçı Köyü | AK Parti | %74,4 | %12,8 | %85,1 | 47 |
| Karaboya Köyü | AK Parti | %66,0 | %20,0 | %94,4 | 54 |
| Karacaoğlan Köyü | AK Parti | %76,8 | %7,3 | %84,0 | 106 |
| Karakese Köyü | AK Parti | %34,9 | %34,9 | %83,3 | 299 |
| Karaosmanlı Köyü | AK Parti | %81,0 | %19,0 | %67,6 | 34 |
| Karapürçek Köyü | CHP | %36,8 | %39,7 | %91,9 | 74 |
| Kavakçayı Köyü | AK Parti | %54,2 | %25,2 | %86,9 | 153 |
| Koyunkıran Köyü | AK Parti | %73,1 | %3,8 | %66,7 | 39 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %59,8 | %8,4 | %94,7 | 133 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %58,4 | %14,9 | %87,2 | 376 |
| Mihrihatun Mahallesi | CHP | %36,0 | %45,0 | %85,0 | 580 |
| Oğuzköy | AK Parti | %69,6 | %12,7 | %94,3 | 88 |
| Orta Mahallesi | CHP | %34,2 | %49,8 | %89,2 | 360 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %65,9 | %4,9 | %62,3 | 69 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %64,9 | %15,3 | %93,9 | 280 |
| Pelitözü Köyü | AK Parti | %54,1 | %28,4 | %84,5 | 97 |
| Saraçlar Köyü | CHP | %36,5 | %37,5 | %94,1 | 102 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %72,3 | %2,0 | %86,1 | 122 |
| Sekiköy | AK Parti | %53,6 | %7,2 | %92,4 | 145 |
| Sinanözü Köyü | AK Parti | %79,7 | %0,0 | %86,9 | 84 |
| Sünlük Köyü | AK Parti | %45,8 | %8,3 | %80,0 | 30 |
| Tepelice Köyü | MHP | %30,4 | %28,0 | %99,4 | 178 |
| Uzunyurt Köyü | AK Parti | %41,0 | %37,1 | %87,0 | 215 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %75,0 | %4,2 | %52,7 | 55 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %38,6 | %45,2 | %85,4 | 817 |
| Yeşilköy | CHP | %38,3 | %38,9 | %84,7 | 417 |
İlgili sonuçlar