Çifteler 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Çifteler sonuçlarında CHP %36,2 ile birinci, MHP %29,9 ile ikinci; fark 6,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 1,6 puan üstünde. DSP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,9 (+24,8 puan). 28 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Zaferhamit Mahallesi (%55,9); MHP en güçlü Dikmen Mahallesi (%53,1). Katılım %84,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çifteler 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çifteler, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çifteler | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.268 | %36,2 | %48,1 | %34,5 | +1,6 |
| MHP | 2.702 | %29,9 | %2,2 | %6,6 | +23,3 |
| DSP | 2.248 | %24,9 | %1,3 | %0,1 | +24,8 |
| İYİ Parti | 281 | %3,1 | %3,6 | %4,6 | −1,5 |
| Yeniden Refah | 141 | %1,6 | %2,3 | %7,0 | −5,4 |
| Millet | 68 | %0,8 | %0,1 | %0,1 | +0,7 |
| DEVA Partisi | 66 | %0,7 | %0,2 | %0,5 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 63 | %0,7 | %3,5 | %2,4 | −1,7 |
| Saadet | 61 | %0,7 | %0,6 | %1,3 | −0,6 |
| SOL Parti | 33 | %0,4 | %0,1 | %0,2 | +0,2 |
| BTP | 20 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| DEM Parti | 18 | %0,2 | %0,9 | %5,8 | −5,6 |
| EMEP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 15 | %0,2 | %0,0 | %0,3 | −0,2 |
| TİP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
Çifteler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 11.613 | 9.809 | %84,5 | 9.036 | 773 |
Çifteler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abbashalimpaşa Mahallesi | DSP | %22,4 | %17,1 | %81,6 | 201 |
| Adalar Mahallesi | MHP | %32,3 | %35,9 | %79,8 | 2.274 |
| Alikan Mahallesi | CHP | %47,9 | %28,1 | %88,2 | 152 |
| Arslanlı Mahallesi | CHP | %46,2 | %34,6 | %94,9 | 59 |
| Başkurt Mahallesi | MHP | %21,6 | %37,8 | %95,3 | 86 |
| Belpınar Mahallesi | CHP | %33,8 | %33,8 | %66,4 | 110 |
| Çatmapınar Mahallesi | CHP | %40,4 | %33,3 | %96,8 | 125 |
| Çiftçi Mahallesi | DSP | %30,9 | %29,8 | %86,8 | 1.143 |
| Dikilikaya Mahallesi | CHP | %54,5 | %22,7 | %135,3 | 17 |
| Dikmen Mahallesi | MHP | %29,2 | %53,1 | %97,5 | 244 |
| Doğanay Mahallesi | CHP | %34,8 | %31,9 | %92,7 | 164 |
| Eminekin Mahallesi | CHP | %42,1 | %18,3 | %84,9 | 258 |
| Erbap Mahallesi | CHP | %35,2 | %32,0 | %77,5 | 1.459 |
| Hayriye Mahallesi | CHP | %44,4 | %15,2 | %95,4 | 108 |
| Ilıcabaşı Mahallesi | CHP | %47,9 | %22,9 | %102,1 | 97 |
| Kadıkuyusu Mahallesi | CHP | %38,0 | %38,0 | %94,1 | 135 |
| Körhasan Mahallesi | CHP | %38,0 | %19,5 | %93,8 | 453 |
| Orhaniye Mahallesi | CHP | %30,3 | %27,3 | %95,9 | 146 |
| Ortaköy Mahallesi | CHP | %31,2 | %29,2 | %88,4 | 277 |
| Osmaniye Mahallesi | MHP | %23,9 | %34,3 | %86,0 | 86 |
| Sadıroğlu Mahallesi | MHP | %15,3 | %49,3 | %95,8 | 166 |
| Saithalimpaşa Mahallesi | CHP | %34,8 | %22,0 | %85,8 | 169 |
| Sakarya Mahallesi | CHP | %42,3 | %28,4 | %77,1 | 1.007 |
| Sarıkavak Mahallesi | CHP | %38,5 | %28,2 | %102,2 | 45 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %39,5 | %26,8 | %84,5 | 1.267 |
| Yenidoğan Mahallesi | CHP | %41,2 | %23,9 | %84,3 | 949 |
| Yıldızören Mahallesi | CHP | %44,6 | %26,2 | %93,2 | 219 |
| Zaferhamit Mahallesi | CHP | %55,9 | %21,1 | %100,0 | 197 |
İlgili sonuçlar