Yayladağı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Yayladağı sonuçlarında AK Parti %63,9 ile birinci, Yeniden Refah %31,5 ile ikinci; fark 32,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 31,5 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,5 (+24,6 puan). 47 mahalle ve köy arasından 42'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yoncakaya Mahallesi (%84,6); Yeniden Refah en güçlü Üçırmak Mahallesi (%70,6). Katılım %86,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yayladağı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yayladağı, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yayladağı | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 14.639 | %63,9 | %33,1 | %32,4 | +31,5 |
| Yeniden Refah | 7.229 | %31,5 | %5,4 | %7,0 | +24,6 |
| Saadet | 341 | %1,5 | %1,5 | %1,3 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 280 | %1,2 | %1,5 | %2,4 | −1,2 |
| SOL Parti | 151 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| TKP | 114 | %0,5 | %3,0 | %0,2 | +0,3 |
| DEVA Partisi | 66 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | −0,2 |
| BTP | 41 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Yayladağı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 105 | 28.127 | 24.349 | %86,6 | 22.917 | 1.432 |
Yayladağı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arslanyazı Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %37,4 | %87,8 | 230 |
| Aşağıpulluyazı Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %19,9 | %82,8 | 458 |
| Aydınbahçe Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %48,7 | %98,8 | 418 |
| Ayışığı Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %37,5 | %90,0 | 360 |
| Bezge Mahallesi | AK Parti | %51,6 | %44,7 | %88,8 | 895 |
| Bozlu Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %34,5 | %88,3 | 583 |
| Çabala Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %30,6 | %87,4 | 428 |
| Çakıköy Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %31,7 | %91,1 | 548 |
| Çaksına Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %45,7 | %89,6 | 876 |
| Çamaltı Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %29,6 | %78,1 | 2.787 |
| Çandır Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %21,9 | %98,6 | 285 |
| Çatbaşı Mahallesi | AK Parti | %73,3 | %18,5 | %89,1 | 541 |
| Çayır Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %35,6 | %94,6 | 167 |
| Denizgören Mahallesi | Yeniden Refah | %32,1 | %67,3 | %97,5 | 160 |
| Dusduru Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %34,9 | %97,4 | 117 |
| Eğerci Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %33,2 | %93,8 | 322 |
| Görentaş Mahallesi | AK Parti | %79,1 | %18,1 | %89,4 | 407 |
| Gözlüce Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %27,8 | %95,9 | 392 |
| Gürışık Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %37,5 | %90,8 | 206 |
| Güveççi Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %28,8 | %94,2 | 378 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %36,6 | %93,5 | 201 |
| Hisarcık Mahallesi | Yeniden Refah | %43,3 | %52,5 | %89,5 | 631 |
| Karacurun Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %31,8 | %95,6 | 252 |
| Karaköse Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %37,7 | %89,3 | 1.199 |
| Kışlak Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %36,0 | %84,6 | 855 |
| Kızılçat Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %16,7 | %92,0 | 174 |
| Kösrelik Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %33,5 | %94,9 | 214 |
| Kulaç Mahallesi | AK Parti | %79,1 | %15,3 | %90,9 | 328 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %29,7 | %77,5 | 2.880 |
| Leylekli Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %44,0 | %95,5 | 133 |
| Olgunlar Mahallesi | AK Parti | %77,3 | %17,0 | %96,3 | 296 |
| Sebenoba Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %33,4 | %91,9 | 752 |
| Sungur Mahallesi | AK Parti | %61,1 | %36,6 | %96,4 | 139 |
| Sürütme Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %32,4 | %93,2 | 221 |
| Şakşak Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %24,5 | %90,0 | 399 |
| Şenköy Mahallesi | AK Parti | %66,6 | %28,8 | %90,3 | 958 |
| Turfanda Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %39,7 | %86,4 | 846 |
| Tutlubahçe Mahallesi | AK Parti | %76,0 | %21,5 | %81,2 | 3.676 |
| Uluyol Mahallesi | AK Parti | %71,5 | %25,1 | %99,0 | 288 |
| Üçırmak Mahallesi | Yeniden Refah | %29,4 | %70,6 | %100,0 | 17 |
| Yalaz Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %36,8 | %88,6 | 343 |
| Yayıkdamlar Mahallesi | Yeniden Refah | %42,6 | %48,8 | %98,2 | 273 |
| Yeniceköy Mahallesi | AK Parti | %73,2 | %22,8 | %94,3 | 513 |
| Yeşiltepe Mahallesi | Yeniden Refah | %34,0 | %63,7 | %90,9 | 297 |
| Yoncakaya Mahallesi | AK Parti | %84,6 | %13,4 | %83,9 | 461 |
| Yukarıokçular Mahallesi | AK Parti | %65,3 | %30,9 | %82,6 | 1.106 |
| Yukarıpulluyazı Mahallesi | AK Parti | %66,4 | %15,5 | %99,1 | 117 |
İlgili sonuçlar