Erzin 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Erzin sonuçlarında CHP %41,3 ile birinci, MHP %35,0 ile ikinci; fark 6,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 6,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,0 (+28,4 puan). 20 mahalle ve köy arasından 9'unda CHP önde. CHP en güçlü Turunçlu Mahallesi (%56,3); MHP en güçlü Yeşiltepe Mahallesi (%61,1). Katılım %82,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erzin 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Erzin, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erzin | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.965 | %41,3 | %36,3 | %34,5 | +6,8 |
| MHP | 8.447 | %35,0 | %5,6 | %6,6 | +28,4 |
| DEM Parti | 2.312 | %9,6 | %1,0 | %5,8 | +3,8 |
| Yeniden Refah | 1.478 | %6,1 | %5,4 | %7,0 | −0,8 |
| İYİ Parti | 1.020 | %4,2 | %3,5 | %4,6 | −0,4 |
| Saadet | 323 | %1,3 | %1,5 | %1,3 | +0,0 |
| Zafer Partisi | 259 | %1,1 | %1,5 | %2,4 | −1,4 |
| BTP | 85 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | −0,0 |
| DEVA Partisi | 77 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 45 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| SOL Parti | 36 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 32 | %0,1 | %3,0 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Erzin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 99 | 30.685 | 25.378 | %82,7 | 24.107 | 1.271 |
Erzin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıburnaz Mahallesi | CHP | %35,0 | %32,5 | %84,3 | 197 |
| Bahçelievler Mahallesi | DEM Parti | %25,7 | %25,0 | %76,0 | 5.592 |
| Başlamış Mahallesi | MHP | %31,7 | %52,2 | %86,2 | 1.222 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %52,0 | %32,6 | %84,6 | 1.274 |
| Gökdere Mahallesi | MHP | %42,2 | %44,7 | %89,6 | 1.829 |
| Gökgöl Mahallesi | MHP | %33,2 | %43,8 | %99,1 | 231 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %46,1 | %31,6 | %79,4 | 3.475 |
| İsali Mahallesi | CHP | %48,1 | %32,9 | %80,0 | 3.478 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %40,6 | %41,5 | %82,3 | 1.134 |
| Karamustafalı Mahallesi | CHP | %46,1 | %32,4 | %81,4 | 1.242 |
| Kızlarçayı Mahallesi | MHP | %36,1 | %50,3 | %90,9 | 871 |
| Kuyuluk Mahallesi | MHP | %33,3 | %52,2 | %91,0 | 344 |
| Mahmutlu Mahallesi | CHP | %52,6 | %22,8 | %80,9 | 3.387 |
| Mustafalı Mahallesi | CHP | %52,8 | %35,5 | %85,6 | 784 |
| Şükrü Paşa Mahallesi | MHP | %38,7 | %41,1 | %82,7 | 1.359 |
| Turunçlu Mahallesi | CHP | %56,3 | %35,6 | %96,3 | 455 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %55,0 | %25,3 | %85,6 | 1.159 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %23,3 | %61,1 | %91,6 | 903 |
| Yoncadüzü Mahallesi | MHP | %40,0 | %42,6 | %88,8 | 1.308 |
| Yukarıburnaz Mahallesi | MHP | %33,6 | %56,5 | %95,2 | 441 |
İlgili sonuçlar