Erzin 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Erzin sonuçlarında CHP %44,1 ile birinci, MHP %34,4 ile ikinci; fark 9,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 8,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,4 (+28,4 puan). 20 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Yeni Mahallesi (%57,6); MHP en güçlü Yeşiltepe Mahallesi (%60,1). Katılım %82,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erzin 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Erzin, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erzin | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.662 | %44,1 | %35,9 | %35,8 | +8,3 |
| MHP | 8.311 | %34,4 | %5,5 | %6,0 | +28,4 |
| DEM Parti | 2.281 | %9,4 | %0,9 | %5,4 | +4,0 |
| Yeniden Refah | 1.434 | %5,9 | %5,7 | %6,8 | −0,9 |
| İYİ Parti | 853 | %3,5 | %3,5 | %4,6 | −1,1 |
| Saadet | 328 | %1,4 | %1,7 | %1,2 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 154 | %0,6 | %1,2 | %1,9 | −1,3 |
| BTP | 66 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,9 | −0,8 |
Erzin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 99 | 30.685 | 25.387 | %82,7 | 24.184 | 1.203 |
Erzin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıburnaz Mahallesi | CHP | %39,4 | %35,6 | %84,3 | 197 |
| Bahçelievler Mahallesi | DEM Parti | %28,4 | %25,1 | %75,8 | 5.592 |
| Başlamış Mahallesi | MHP | %39,0 | %48,0 | %86,2 | 1.222 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %55,3 | %31,9 | %84,6 | 1.274 |
| Gökdere Mahallesi | CHP | %43,9 | %43,4 | %89,7 | 1.829 |
| Gökgöl Mahallesi | CHP | %38,4 | %36,0 | %99,1 | 231 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %47,8 | %32,5 | %79,5 | 3.475 |
| İsali Mahallesi | CHP | %51,0 | %31,2 | %80,0 | 3.478 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %43,0 | %41,9 | %82,2 | 1.134 |
| Karamustafalı Mahallesi | CHP | %49,3 | %33,7 | %81,8 | 1.242 |
| Kızlarçayı Mahallesi | MHP | %40,9 | %46,8 | %90,5 | 871 |
| Kuyuluk Mahallesi | MHP | %37,2 | %49,0 | %91,0 | 344 |
| Mahmutlu Mahallesi | CHP | %55,1 | %22,8 | %81,0 | 3.387 |
| Mustafalı Mahallesi | CHP | %52,2 | %35,7 | %85,6 | 784 |
| Şükrü Paşa Mahallesi | CHP | %41,9 | %41,3 | %82,9 | 1.359 |
| Turunçlu Mahallesi | CHP | %56,2 | %35,7 | %97,1 | 455 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %57,6 | %24,7 | %85,5 | 1.159 |
| Yeşiltepe Mahallesi | MHP | %25,4 | %60,1 | %91,6 | 903 |
| Yoncadüzü Mahallesi | CHP | %43,7 | %40,8 | %88,8 | 1.308 |
| Yukarıburnaz Mahallesi | MHP | %33,9 | %57,1 | %95,2 | 441 |
İlgili sonuçlar