Altınözü 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Altınözü sonuçlarında AK Parti %60,5 ile birinci, CHP %25,4 ile ikinci; fark 35,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 27,4 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 41'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hanyolu Mahallesi (%79,5); CHP en güçlü Gözecik Mahallesi (%61,4). Katılım %81,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altınözü 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Altınözü, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Altınözü | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 19.246 | %60,5 | %32,6 | %33,0 | +27,4 |
| CHP | 8.089 | %25,4 | %35,9 | %35,8 | −10,4 |
| Yeniden Refah | 1.971 | %6,2 | %5,7 | %6,8 | −0,6 |
| Büyük Birlik | 728 | %2,3 | %1,8 | %1,2 | +1,1 |
| Zafer Partisi | 580 | %1,8 | %1,2 | %1,9 | −0,1 |
| İYİ Parti | 531 | %1,7 | %3,5 | %4,6 | −2,9 |
| Saadet | 516 | %1,6 | %1,7 | %1,2 | +0,4 |
| BTP | 79 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| HKP | 30 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 14 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Altınözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 143 | 42.292 | 34.522 | %81,6 | 31.836 | 2.686 |
Altınözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akamber Mahallesi | CHP | %27,5 | %50,0 | %97,6 | 167 |
| Akdarı Mahallesi | CHP | %40,5 | %52,1 | %92,2 | 281 |
| Alakent Mahallesi | AK Parti | %75,7 | %12,4 | %92,1 | 630 |
| Altınkaya Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %26,1 | %88,8 | 2.089 |
| Atayurdu Mahallesi | CHP | %38,5 | %38,8 | %79,7 | 423 |
| Avuttepe Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %26,2 | %78,1 | 374 |
| Babatorun Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %31,8 | %84,9 | 1.010 |
| Boynuyoğun Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %24,9 | %83,6 | 1.459 |
| Büyükburç Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %29,7 | %90,6 | 1.378 |
| Çetenli Mahallesi | AK Parti | %77,5 | %18,5 | %84,7 | 1.425 |
| Dokuzdal Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %19,4 | %95,6 | 204 |
| Enek Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %12,0 | %82,8 | 920 |
| Erbaşı Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %15,7 | %94,6 | 258 |
| Fatikli Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %30,7 | %71,4 | 1.725 |
| Gözecik Mahallesi | CHP | %25,4 | %61,4 | %98,6 | 143 |
| Günvuran Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %36,4 | %93,5 | 62 |
| Hacıpaşa Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %29,4 | %80,4 | 1.368 |
| Hanyolu Mahallesi | AK Parti | %79,5 | %13,9 | %94,0 | 767 |
| Kamberli Mahallesi | AK Parti | %75,8 | %11,0 | %81,0 | 705 |
| Kansu Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %29,3 | %66,5 | 550 |
| Karbeyaz Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %37,1 | %87,9 | 1.002 |
| Karsu Mahallesi | AK Parti | %66,0 | %23,2 | %85,7 | 807 |
| Kazancık Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %10,4 | %72,5 | 549 |
| Keskincik Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %32,6 | %79,9 | 2.238 |
| Kılıçtutan Mahallesi | CHP | %33,5 | %54,4 | %93,5 | 261 |
| Kıyıgören Mahallesi | AK Parti | %65,0 | %31,4 | %70,3 | 1.055 |
| Kolcular Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %34,1 | %95,8 | 96 |
| Kozkalesi Mahallesi | AK Parti | %72,9 | %12,8 | %77,4 | 844 |
| Kurtmezraası Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %24,8 | %97,0 | 199 |
| Mayadalı Mahallesi | AK Parti | %69,8 | %24,4 | %78,7 | 1.543 |
| Oymaklı Mahallesi | AK Parti | %69,6 | %17,3 | %87,7 | 714 |
| Sarıbük Mahallesi | AK Parti | %77,8 | %11,1 | %85,6 | 590 |
| Sarılar Mahallesi | CHP | %36,7 | %59,0 | %50,8 | 1.195 |
| Seferli Mahallesi | AK Parti | %53,0 | %35,3 | %92,6 | 540 |
| Sivrikavak Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %23,5 | %80,4 | 774 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %8,2 | %92,0 | 1.579 |
| Tepehan Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %23,2 | %73,7 | 2.339 |
| Tokaçlı Mahallesi | CHP | %36,4 | %57,6 | %83,6 | 324 |
| Tokdemir Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %22,7 | %68,5 | 505 |
| Toprakhisar Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %16,3 | %97,4 | 1.358 |
| Türkmenmezraası Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %27,8 | %78,5 | 260 |
| Yanıkpınar Mahallesi | AK Parti | %69,5 | %9,4 | %92,6 | 231 |
| Yarseli Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %26,2 | %89,0 | 1.500 |
| Yenihisar Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %1,6 | %97,0 | 200 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %61,6 | %25,5 | %68,0 | 2.131 |
| Yolağzı Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %36,8 | %79,1 | 1.019 |
| Yunushanı Mahallesi | AK Parti | %66,6 | %17,9 | %86,7 | 791 |
| Zeytindalı Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %19,1 | %80,4 | 1.051 |
| Ziyaret Mahallesi | CHP | %39,0 | %58,4 | %76,6 | 659 |
İlgili sonuçlar