Dörtyol 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Dörtyol sonuçlarında CHP %47,1 ile birinci, MHP %32,0 ile ikinci; fark 15,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,0 (+26,1 puan). 15 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Numune Evler Mahallesi (%54,0); MHP en güçlü Kapılı Mahallesi (%65,0). Katılım %79,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dörtyol 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Dörtyol, Hatay, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Dörtyol | Hatay | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 32.559 | %47,1 | %35,9 | %35,8 | +11,3 |
| MHP | 22.130 | %32,0 | %5,5 | %6,0 | +26,1 |
| DP | 7.116 | %10,3 | %0,9 | %0,4 | +9,9 |
| DEM Parti | 2.229 | %3,2 | %0,9 | %5,4 | −2,2 |
| Saadet | 1.344 | %1,9 | %1,7 | %1,2 | +0,7 |
| İYİ Parti | 1.121 | %1,6 | %3,5 | %4,6 | −3,0 |
| Yeniden Refah | 935 | %1,4 | %5,7 | %6,8 | −5,4 |
| AP | 396 | %0,6 | %0,1 | %0,0 | +0,6 |
| Zafer Partisi | 366 | %0,5 | %1,2 | %1,9 | −1,4 |
| BTP | 306 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Büyük Birlik | 302 | %0,4 | %1,8 | %1,2 | −0,8 |
| HÜDA PAR | 175 | %0,3 | %0,2 | %0,6 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 49 | %0,1 | %0,2 | %0,9 | −0,9 |
| Millet | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Milli Yol | 47 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Dörtyol seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 281 | 91.224 | 72.210 | %79,2 | 69.124 | 3.086 |
Dörtyol mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınçağ Mahallesi | CHP | %43,1 | %41,1 | %86,3 | 4.371 |
| Çatköy Mahallesi | MHP | %24,3 | %42,1 | %100,5 | 222 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %47,9 | %30,8 | %77,7 | 7.057 |
| Kapılı Mahallesi | MHP | %12,6 | %65,0 | %94,1 | 203 |
| Karakese Mahallesi | MHP | %36,8 | %40,8 | %81,3 | 4.414 |
| Kışlalar Mahallesi | CHP | %52,5 | %32,5 | %78,4 | 6.595 |
| Konaklı Mahallesi | MHP | %37,7 | %41,0 | %89,1 | 764 |
| Kuzuculu Mahallesi | CHP | %48,5 | %27,9 | %85,8 | 8.016 |
| Numune Evler Mahallesi | CHP | %54,0 | %29,0 | %76,1 | 18.430 |
| Ocaklı Mahallesi | CHP | %43,4 | %31,7 | %76,1 | 8.634 |
| Özerli Mahallesi | CHP | %43,7 | %32,2 | %76,0 | 8.706 |
| Sanayi Mahallesi | CHP | %51,1 | %30,8 | %76,9 | 4.588 |
| Yeniyurt Mahallesi | MHP | %31,1 | %37,2 | %89,0 | 2.742 |
| Yeşil Mahallesi | CHP | %52,2 | %29,1 | %78,3 | 8.924 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %41,2 | %33,2 | %80,1 | 7.558 |
İlgili sonuçlar