Senirkent 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Senirkent sonuçlarında AK Parti %28,3 ile birinci, MHP %25,9 ile ikinci; fark 2,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 4,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,9 (+19,3 puan). 22 mahalle ve köy arasından 8'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Süleyman Demirel Mahallesi (%41,4); MHP en güçlü Şehler Mahallesi (%60,9). Katılım %88,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Senirkent 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Senirkent, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Senirkent | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.106 | %28,3 | %35,9 | %32,4 | −4,1 |
| MHP | 1.928 | %25,9 | %18,2 | %6,6 | +19,3 |
| CHP | 1.718 | %23,1 | %21,7 | %34,5 | −11,4 |
| İYİ Parti | 1.466 | %19,7 | %13,1 | %4,6 | +15,1 |
| Zafer Partisi | 64 | %0,9 | %3,1 | %2,4 | −1,6 |
| Yeniden Refah | 53 | %0,7 | %3,4 | %7,0 | −6,3 |
| Vatan Partisi | 28 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 16 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,2 |
| Saadet | 14 | %0,2 | %1,1 | %1,3 | −1,1 |
| Milli Yol | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
| TİP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| DEVA Partisi | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Senirkent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 8.956 | 7.923 | %88,5 | 7.434 | 489 |
Senirkent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 16 Haziran Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %29,3 | %91,0 | 410 |
| Akkeçili Köyü | MHP | %28,6 | %38,1 | %91,4 | 197 |
| Başköy | MHP | %13,3 | %50,0 | %93,9 | 33 |
| Büyükkabaca-Camii Mahallesi | CHP | %29,0 | %9,2 | %94,8 | 155 |
| Büyükkabaca-Dere Mahallesi | CHP | %27,0 | %14,2 | %90,1 | 172 |
| Büyükkabaca-Karşı Mahallesi | CHP | %22,9 | %18,4 | %91,3 | 853 |
| Büyükkabaca-Orta Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %14,3 | %92,3 | 194 |
| Büyükkabaca-Sultan Süleyman Mahallesi | CHP | %21,3 | %13,3 | %89,8 | 705 |
| Büyükkabaca-Zafer Mahallesi | CHP | %20,0 | %16,6 | %89,8 | 832 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %30,5 | %90,0 | 300 |
| Garipköy | AK Parti | %28,9 | %24,8 | %90,4 | 448 |
| Gençali Köyü | İYİ Parti | %29,9 | %21,4 | %94,7 | 640 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %34,8 | %85,7 | 547 |
| İstiklal Mahallesi | MHP | %36,5 | %37,6 | %88,3 | 317 |
| Kıbrıs Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %33,3 | %83,3 | 665 |
| Ortayazı Köyü | CHP | %13,4 | %25,7 | %93,0 | 214 |
| Süleyman Demirel Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %36,6 | %82,4 | 490 |
| Şehler Mahallesi | MHP | %21,9 | %60,9 | %85,7 | 154 |
| Taşmescit Mahallesi | MHP | %28,6 | %52,3 | %86,3 | 364 |
| Turgutlar Mahallesi | MHP | %38,8 | %42,0 | %84,1 | 434 |
| Uluğbey Köyü | CHP | %4,8 | %7,6 | %80,9 | 467 |
| Yassıören Köyü | AK Parti | %29,5 | %14,1 | %88,5 | 365 |
İlgili sonuçlar