Uluborlu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Uluborlu sonuçlarında AK Parti %34,7 ile birinci, CHP %29,5 ile ikinci; fark 5,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 2,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,7 (+15,1 puan). 15 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Zincirli Mahallesi (%51,4); CHP en güçlü Küçükkabaca Köyü (%65,6). Katılım %85,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uluborlu 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Uluborlu, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uluborlu | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.264 | %34,7 | %35,9 | %32,4 | +2,3 |
| CHP | 1.074 | %29,5 | %21,7 | %34,5 | −5,0 |
| İYİ Parti | 716 | %19,7 | %13,1 | %4,6 | +15,1 |
| MHP | 394 | %10,8 | %18,2 | %6,6 | +4,2 |
| Saadet | 92 | %2,5 | %1,1 | %1,3 | +1,2 |
| Yeniden Refah | 79 | %2,2 | %3,4 | %7,0 | −4,8 |
| BTP | 9 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TİP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 1 | %0,0 | %0,3 | %0,5 | −0,4 |
| Milli Yol | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,0 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Uluborlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 19 | 4.476 | 3.830 | %85,6 | 3.641 | 189 |
Uluborlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Dere Köyü | AK Parti | %36,8 | %36,0 | %91,5 | 284 |
| Güreşyeri Mahallesi | CHP | %15,7 | %37,0 | %79,5 | 307 |
| Hamideli Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %19,7 | %88,7 | 520 |
| İleydağı Köyü | CHP | %26,5 | %33,0 | %91,9 | 209 |
| İnhisar Köyü | AK Parti | %31,7 | %13,3 | %95,4 | 65 |
| Kabaağaç Mahallesi | CHP | %30,0 | %38,6 | %84,7 | 281 |
| Kösehasan Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %29,3 | %85,4 | 355 |
| Küçükkabaca Köyü | CHP | %20,4 | %65,6 | %85,0 | 234 |
| Namazgah Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %18,4 | %79,9 | 214 |
| Pazar Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %30,5 | %86,6 | 479 |
| Selçuklu Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %18,2 | %92,2 | 385 |
| Serenler Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %30,0 | %85,8 | 316 |
| Taşköprü Mahallesi | CHP | %29,1 | %38,5 | %80,3 | 238 |
| Topraklık Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %23,0 | %78,2 | 349 |
| Zincirli Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %17,5 | %81,3 | 240 |
İlgili sonuçlar