Bağlarbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Bağlarbaşı Mahallesi sonuçlarında CHP %57,6 ile birinci, AK Parti %30,9 ile ikinci; fark 26,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 23,1 puan üstünde. CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 99 sandık, 33.942 kayıtlı seçmen. Katılım %80,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Bağlarbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Bağlarbaşı Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyBağlarbaşı MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP15.425%57,6%56,6%45,8%34,5+23,1
AK Parti8.285%30,9%31,5%38,2%32,4−1,5
Zafer Partisi1.105%4,1%4,1%3,6%2,4+1,7
İYİ Parti517%1,9%1,9%1,5%4,6−2,7
Yeniden Refah391%1,5%1,8%3,8%7,0−5,5
TİP372%1,4%1,3%0,7%0,6+0,8
Saadet123%0,5%0,6%1,0%1,3−0,8
TKP113%0,4%0,3%0,3%0,2+0,2
DEVA Partisi109%0,4%0,4%0,3%0,5−0,0
BTP98%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
EMEP50%0,2%0,2%0,1%0,1+0,1
SOL Parti32%0,1%0,1%0,2%0,2−0,0
Vatan Partisi31%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar29%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
TKH24%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
HÜDA PAR20%0,1%0,2%0,3%0,7−0,6
ANAP16%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DP14%0,1%0,1%0,1%0,3−0,3
DSP12%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet11%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
HKP8%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
AB Parti7%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Bağlarbaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
9933.94227.349%80,626.792557

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler