Çınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Çınar Mahallesi sonuçlarında CHP %67,8 ile birinci, AK Parti %21,6 ile ikinci; fark 46,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 33,2 puan üstünde. CHP oy oranında Maltepe ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 48 sandık, 16.461 kayıtlı seçmen. Katılım %81,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çınar Mahallesi, Maltepe, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇınar MahallesiMaltepeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP8.968%67,8%56,6%45,8%34,5+33,2
AK Parti2.855%21,6%31,5%38,2%32,4−10,9
Zafer Partisi557%4,2%4,1%3,6%2,4+1,8
İYİ Parti254%1,9%1,9%1,5%4,6−2,7
TİP194%1,5%1,3%0,7%0,6+0,9
Yeniden Refah133%1,0%1,8%3,8%7,0−6,0
Saadet57%0,4%0,6%1,0%1,3−0,9
TKP50%0,4%0,3%0,3%0,2+0,1
BTP37%0,3%0,3%0,3%0,4−0,1
DEVA Partisi36%0,3%0,4%0,3%0,5−0,2
SOL Parti15%0,1%0,1%0,2%0,2−0,0
Vatan Partisi15%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
EMEP14%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar10%0,1%0,1%0,1%0,3−0,3
TKH9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
ANAP8%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
HKP6%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet5%0,0%0,1%0,0%0,1−0,0
HÜDA PAR3%0,0%0,2%0,3%0,7−0,7
DSP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
DP3%0,0%0,1%0,1%0,3−0,3
AB Parti3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Çınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4816.46113.487%81,913.235252

Maltepe ilçesindeki diğer mahalle ve köyler