Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Uğur Mumcu Mahallesi sonuçlarında CHP %50,1 ile birinci, AK Parti %28,7 ile ikinci; fark 21,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 15,6 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,8 (+5,2 puan). CHP oy oranında Çiğli ilçesindeki 26 mahalle ve köy arasında 9'uncu sırada. 13 sandık, 4.469 kayıtlı seçmen. Katılım %80,2 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uğur Mumcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Uğur Mumcu Mahallesi, Çiğli, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUğur Mumcu MahallesiÇiğliİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.699%50,1%47,7%48,3%34,5+15,6
AK Parti973%28,7%34,4%31,0%32,4−3,7
TİP196%5,8%3,2%1,4%0,6+5,2
DEM Parti162%4,8%2,8%4,5%5,8−1,0
Zafer Partisi117%3,5%3,8%3,3%2,4+1,0
TKP53%1,6%1,5%0,5%0,2+1,3
İYİ Parti51%1,5%3,1%4,0%4,6−3,1
EMEP37%1,1%0,5%0,1%0,1+1,0
Yeniden Refah20%0,6%0,8%1,2%7,0−6,4
Memleket12%0,4%0,4%0,6%0,3+0,1
BTP12%0,4%0,2%0,4%0,4−0,0
DEVA Partisi10%0,3%0,2%0,3%0,5−0,2
Gelecek Partisi10%0,3%0,1%0,0%0,1+0,2
SOL Parti8%0,2%0,2%0,1%0,2+0,1
TKH8%0,2%0,2%0,1%0,0+0,2
DP7%0,2%0,4%0,6%0,3−0,1
DSP6%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi6%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
Saadet4%0,1%0,3%0,4%1,3−1,2
Uğur Mumcu Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.4693.585%80,23.391194

Çiğli ilçesindeki diğer mahalle ve köyler