Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında CHP %70,9 ile birinci, AK Parti %12,5 ile ikinci; fark 58,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 36,4 puan üstünde. CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 15 sandık, 4.848 kayıtlı seçmen. Katılım %79,8 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Huzur Mahallesi, Narlıdere, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiNarlıdereİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.672%70,9%63,9%48,3%34,5+36,4
AK Parti471%12,5%15,6%31,0%32,4−19,9
Zafer Partisi180%4,8%3,8%3,3%2,4+2,3
İYİ Parti147%3,9%3,3%4,0%4,6−0,7
TİP109%2,9%2,8%1,4%0,6+2,3
DEM Parti57%1,5%5,3%4,5%5,8−4,3
BTP27%0,7%0,9%0,4%0,4+0,3
TKP24%0,6%0,7%0,5%0,2+0,4
Yeniden Refah21%0,6%0,4%1,2%7,0−6,4
SOL Parti20%0,5%1,0%0,1%0,2+0,4
Vatan Partisi10%0,3%0,2%0,1%0,1+0,2
EMEP9%0,2%0,7%0,1%0,1+0,1
Saadet7%0,2%0,1%0,4%1,3−1,1
DEVA Partisi7%0,2%0,6%0,3%0,5−0,3
DSP5%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
TKH4%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
154.8483.871%79,83.770101

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler