Narlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Narlı Mahallesi sonuçlarında CHP %67,9 ile birinci, AK Parti %11,6 ile ikinci; fark 56,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 33,4 puan üstünde. CHP oy oranında Narlıdere ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 18 sandık, 6.264 kayıtlı seçmen. Katılım %81,5 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Narlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Narlı Mahallesi, Narlıdere, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyNarlı MahallesiNarlıdereİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.341%67,9%63,9%48,3%34,5+33,4
AK Parti571%11,6%15,6%31,0%32,4−20,8
DEM Parti189%3,8%5,3%4,5%5,8−1,9
İYİ Parti182%3,7%3,3%4,0%4,6−0,9
Zafer Partisi180%3,7%3,8%3,3%2,4+1,2
TİP145%2,9%2,8%1,4%0,6+2,3
SOL Parti91%1,8%1,0%0,1%0,2+1,7
BTP53%1,1%0,9%0,4%0,4+0,7
EMEP46%0,9%0,7%0,1%0,1+0,8
TKP30%0,6%0,7%0,5%0,2+0,4
DEVA Partisi22%0,4%0,6%0,3%0,5−0,0
Yeniden Refah21%0,4%0,4%1,2%7,0−6,5
Vatan Partisi18%0,4%0,2%0,1%0,1+0,3
DSP15%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
TKH10%0,2%0,2%0,1%0,0+0,2
HÜDA PAR5%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
Saadet3%0,1%0,1%0,4%1,3−1,2
Narlı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
186.2645.103%81,54.922181

Narlıdere ilçesindeki diğer mahalle ve köyler