Yelaltı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yelaltı Mahallesi sonuçlarında CHP %58,4 ile birinci, AK Parti %15,8 ile ikinci; fark 42,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 23,9 puan üstünde. TKP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,3 (+12,1 puan). CHP oy oranında Urla ilçesindeki 37 mahalle ve köy arasında 30'uncu sırada. 8 sandık, 2.618 kayıtlı seçmen. Katılım %80,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yelaltı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yelaltı Mahallesi, Urla, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYelaltı MahallesiUrlaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.182%58,4%64,3%48,3%34,5+23,9
AK Parti319%15,8%18,1%31,0%32,4−16,7
TKP249%12,3%4,0%0,5%0,2+12,1
DEM Parti67%3,3%2,2%4,5%5,8−2,5
Zafer Partisi50%2,5%3,0%3,3%2,4+0,0
TİP49%2,4%3,7%1,4%0,6+1,8
İYİ Parti40%2,0%2,1%4,0%4,6−2,6
TKH32%1,6%0,4%0,1%0,0+1,5
Yeniden Refah7%0,3%0,4%1,2%7,0−6,6
Memleket7%0,3%0,5%0,6%0,3+0,1
BTP6%0,3%0,4%0,4%0,4−0,1
DEVA Partisi4%0,2%0,2%0,3%0,5−0,3
Saadet3%0,1%0,1%0,4%1,3−1,1
Vatan Partisi3%0,1%0,2%0,1%0,1+0,0
HÜDA PAR2%0,1%0,1%0,2%0,7−0,6
DSP2%0,1%0,1%0,2%0,1−0,0
SOL Parti1%0,0%0,2%0,1%0,2−0,1
Yelaltı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.6182.118%80,92.02395

Urla ilçesindeki diğer mahalle ve köyler