Urla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Urla sonuçlarında CHP %64,3 ile birinci, AK Parti %18,1 ile ikinci; fark 46,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 29,7 puan üstünde. TKP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %4,0 (+3,7 puan). 37 mahalle ve köy arasından 36'sında CHP önde. CHP en güçlü Yağcılar Mahallesi (%83,2); AK Parti en güçlü Zeytineli Mahallesi (%46,5). Katılım %78,6 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Urla 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Urla, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Urla | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 29.326 | %64,3 | %48,3 | %34,5 | +29,7 |
| AK Parti | 8.271 | %18,1 | %31,0 | %32,4 | −14,3 |
| TKP | 1.811 | %4,0 | %0,5 | %0,2 | +3,7 |
| TİP | 1.668 | %3,7 | %1,4 | %0,6 | +3,0 |
| Zafer Partisi | 1.390 | %3,0 | %3,3 | %2,4 | +0,6 |
| DEM Parti | 986 | %2,2 | %4,5 | %5,8 | −3,6 |
| İYİ Parti | 978 | %2,1 | %4,0 | %4,6 | −2,4 |
| Memleket | 232 | %0,5 | %0,6 | %0,3 | +0,3 |
| TKH | 203 | %0,4 | %0,1 | %0,0 | +0,4 |
| Yeniden Refah | 200 | %0,4 | %1,2 | %7,0 | −6,5 |
| BTP | 180 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 89 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 78 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 73 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Saadet | 61 | %0,1 | %0,4 | %1,3 | −1,2 |
| HÜDA PAR | 51 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| DSP | 45 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Urla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 190 | 60.373 | 47.441 | %78,6 | 45.642 | 1.799 |
Urla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altıntaş Mahallesi | CHP | %61,8 | %19,0 | %77,7 | 2.740 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %65,8 | %16,7 | %77,0 | 3.574 |
| Bademler Mahallesi | CHP | %75,0 | %4,8 | %85,7 | 1.859 |
| Balıklıova Mahallesi | CHP | %69,9 | %21,1 | %79,7 | 1.054 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %73,0 | %15,7 | %88,4 | 379 |
| Birgi Mahallesi | CHP | %63,2 | %19,1 | %82,4 | 170 |
| Camiatik Mahallesi | CHP | %50,9 | %29,0 | %81,8 | 672 |
| Çamlıçay Mahallesi | CHP | %67,3 | %17,4 | %79,3 | 2.310 |
| Demircili Mahallesi | CHP | %69,4 | %24,8 | %89,3 | 243 |
| Denizli Mahallesi | CHP | %70,7 | %14,1 | %75,0 | 3.024 |
| Gülbahçe Mahallesi | CHP | %68,7 | %16,7 | %77,4 | 2.902 |
| Güvendik Mahallesi | CHP | %72,0 | %13,3 | %76,5 | 2.717 |
| Hacı İsa Mahallesi | CHP | %64,3 | %14,0 | %80,0 | 1.318 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %63,7 | %21,3 | %73,3 | 2.634 |
| İskele Mahallesi | CHP | %68,2 | %14,9 | %75,0 | 2.520 |
| Kadıovacık Mahallesi | CHP | %60,5 | %31,3 | %95,0 | 261 |
| Kalabak Mahallesi | CHP | %67,1 | %16,7 | %74,8 | 4.234 |
| Kuşçular Mahallesi | CHP | %48,4 | %36,9 | %82,1 | 2.957 |
| M.fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %61,6 | %20,7 | %78,7 | 2.646 |
| Naipli Mahallesi | CHP | %36,4 | %26,7 | %93,8 | 257 |
| Nohutalan Mahallesi | CHP | %63,4 | %28,5 | %93,5 | 138 |
| Ovacık Mahallesi | CHP | %76,5 | %14,4 | %93,9 | 147 |
| Özbek Mahallesi | CHP | %72,0 | %14,2 | %82,2 | 1.407 |
| Rüstem Mahallesi | CHP | %57,3 | %18,4 | %74,8 | 1.027 |
| Sıra Mahallesi | CHP | %52,0 | %25,9 | %76,5 | 2.425 |
| Şirinkent Mahallesi | CHP | %68,7 | %12,0 | %78,2 | 1.442 |
| Torasan Mahallesi | CHP | %63,0 | %19,4 | %78,4 | 1.349 |
| Uzunkuyu Mahallesi | CHP | %71,3 | %17,8 | %87,9 | 380 |
| Yağcılar Mahallesi | CHP | %83,2 | %4,3 | %82,0 | 477 |
| Yaka Mahallesi | CHP | %61,6 | %18,3 | %78,1 | 3.930 |
| Yelaltı Mahallesi | CHP | %58,4 | %15,8 | %80,9 | 2.618 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %65,8 | %15,0 | %76,8 | 544 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %72,9 | %12,9 | %77,4 | 851 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %70,5 | %6,7 | %80,7 | 2.564 |
| Zeytinalanı Mahallesi | CHP | %53,1 | %26,3 | %77,8 | 1.856 |
| Zeytineli Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %46,5 | %97,2 | 392 |
| Zeytinler Mahallesi | CHP | %59,3 | %28,1 | %85,6 | 355 |
İlgili sonuçlar